עמוד הבית
עמוד הבית

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

עמוד הבית
אתרי סקי
ציוד סקי
חוויות גולשים
ביה"ס לסקי
כללי

   וידאו 

   חדשות 

   סקירת אתרי סקי 

   ספקי חופשות סקי 

   לוח יד שניה 

   לינקים 

ראשי > כתבות בנושא סקי וסנובורד
שתף  
General משחקי וידאו

הטמפרטורה בחוץ כבר עברה מזמן את ה-30 צלזיוס אפילו בצל והמילה שלג הופכת להיות מילה גסה, צות סקי-פס יצא לבדוק את התופעה החדשה שמטריפה את העולם והחלה בשנים האחרונות להטריף את ארץ הקודש ... משחקי הוידאו. תגובה ראשונה של כל גולש אמיתי תהיה בסגנון של "זה לא זה" , "בחים אני לא אגע בזה" , "סתם בזבוז כסף שעדיף לשמור לימים טובים בחרמון". תגובות אלו הלכו ונעלמו לקראת השעה 2 בלילה , לאחר מספר לא קטן של שעות בניסיון לנצח את אליפות SSX Snowboard ולהיות מוכתר אלוף סקי-פס לשנת 2005 במשחקי וידאו. לא ספק זהו אחד מענפי הספורט המכרים ביותר , לשבת בית מול מסך ענק (פלזמה או מקרן) ואיתך עוד מספר "גימרים" עם מגש פיצה XL עד השעות הקטנות של הלילה ולשחק משחקי "ילדים" שלא כל ספק מזכירים את הדבר האמיתי, אולי לא במישור הפיזי אבל בודאות במישור הנפשי.

למי שלא יודע על מה אני מדבר כבר פסקה שלמה , אני אעצור ואסביר. בשנת 1949 סטודנט בשם Ralph Baer העלה את רעיון משחקי הוידאו(מערכת שמתחברת למסך הטלויזיה הביתי) וכמעט ויצר את המשחק הראשון אבל מחוסר התענינות לא יצא לפועל הרעיון, רק לאחר 18 שנה ב 1967 יצא משחק הוידאו הראשון לאויר העולם "Chase " על ידי Ralph ידידנו . בשנת 1972 Nolan Bushnell ו Ted Dabney פתחו חברה חדשה בשם Atari חברת משחקי הוידאו הראשונה ,ובשנת 1975 יצא משחקה הראשון "Pong " . כמו שאתם מבינים מאז ועד היום היתה התקדמות בקצב מסחר ונוספו חברות נוספות לתחרות. את התקדמות הגדולה ביותר בענף רשמו החברות בשנות ה 80' , Sega , Nintendo , Atari שהיו אז מהגדולות בשוק , המשחקים החלו להשתפר בעיקר בגרפיקה, בסאונד ואביזרים הנלוים(שלטים, אקדחים ועוד). ב3 לדצמבר 1994 הגיע הפריצת דרך של חברת העל "סוני" אחד המכשירים הנמכרים ביותר בעולם הושק , סוני פליסטישן (Play Station) , המכשיר המתקדם ביותר שוחר והמכירות היו בשיאם.מאז אותו השקה "סוני" גם כן נכנסה חזק לתמונה והיתה לחברה מספר אחד של משחקי הקונסולות .

היום בשנת 2005 , הצועדות בראש הם : סוני Play Station 2 , מיקרוסופט Xbox , נינטנדו Game Cube , חוץ מכשירים אלו אפשר למצוא עוד מספר חברות, שנמצאות רחוק במידת הפופולאריות שלהם מאלו שהוזכרו. מחירי התענוגות הלו מתחילים מ 1000 שח עבור הגימקיוב של נינטנדו ויכולים להגיע גם ל 2500 שח עבור גרסתו הדקה ביותר של הפליסטישן 2, כמובן שזה המחיר של המערכת בלבד לא משחקים שנעים בין 100-400 ₪ למשחק. דבר נוסף שהתפתח במהלך השנים אלו הם האביזרים הנלוים למכשיר כמו זיכרונות , שלטים , שטחי ריקודים ועוד שמחירם נע באזור המאות שקלים לאביזר.

הפופולאריות של המוצרים עלתה עם השנים ויצרה קהילות שלמות של חובי משחקי הוידאו, כל שחקן נקרא בסלנג הקהילה "גימר" (מהמילה Game -משחק – Gamer-שחקן ). קהילות אלו הגיעו גם לישראל בשנים האחרונות ואיתם הם יוצרים המון פעילויות . בעולם אפשר לראות עשרות תערוכות של משחקי וידאו מידי שנה והמון תחרויות של גימרים מכל העולם.כל סגנונות המשחקים אפשר למצוא משחקי מלחמה ואסטרטגיה עד למשחקי סנוקר , מסוף שנות ה-90 החל להגיע גל של משחקי סנובורד וסקי עם גרפיקה יוצאת דופן , סאונד מהטובים שנשמעו ותחושת מציאות כמעט מוחשית. המשחקים משלבים תחרויות שונות של סנובורד וסקי ואת רוב הסגנונות שקימים בספורט השלג.

לאחר מספר ימים בלי שינה אוכל ואור יום קיבצנו את המשחקים המומלצים של צות סקי-סקי והם:

· SSX-3 : המשחק השלישי בסדרת המשחקים של חברת EA Games (אחת מהחלוצות במשחקי הספורט ) , SSX הראשון יצא בשנת 2000 ומאז הוא משתדרג ומשתפר בגרפיקה בסאונד ובשליטה בגולש, המשחק כול תחרויות גלישה רבות , סגנונות גלישה מיוחדים והמון תרגילים מגניבים, אחד היתרונות שלו על שאר המשחקים מתבטא ביכולת המופלא של הגימר לשלוט על הגולש כמעט בצורה מציאותית, תנועות הגולש הוירטואלי מזכירות בצורה הטובה ביותר את תנועותיו של הגולש המציאותי.

· Shaun Palmer's Pro Snowboarder משחק סנובורד הנושא את שמו של אחד הגולשים הטובים בעולם, המשחק שיצא בשנת 2001 על ידי Activision עדין נחשב לאחד הטובים. ומתאפין בתרגילי פריסטיל כמעט ואמיתים המשחק מספק לגימר תחושה של גולש פריסטיל מהשורה הראשונה בעולם.

· Ski Racing 2006 חוית הסקי בעיצומה. חולה הספורט ישמחו לדעת שחברה קטנה בשם ColdWood השיקה הפתעה בצורת משחק סקי כמעט ואמיתי. כל המדרונות וכל הגולשים הטובים בעולם במשחק אחד. מומלץ במיוחד לחובי הסקי ואולי גם גולשי הסנובורד ילמדו דבר או שנים.

 

 

 

 

 

 
צור קשר  |   מי אנחנו  |   שלח לחבר  |   הפוך לדף הבית
© כל הזכויות שמורות לסקי-פס סקי וסנובורד בע"מ
Designed by Studio Arava    ZOD מערכות מידע בע"מ