עמוד הבית
עמוד הבית

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

עמוד הבית
אתרי סקי
ציוד סקי
חוויות גולשים
ביה"ס לסקי
כללי

   וידאו 

   חדשות 

   סקירת אתרי סקי 

   ספקי חופשות סקי 

   לוח יד שניה 

   לינקים 

ראשי > כתבות בנושא סקי וסנובורד
שתף  
General תחרות סנובורד 2003

הסנובורד בארץ התפתח בשנים האחרונות לענף גדול יחסית, כשאנשים מכל האוכלוסיה התנסו והתמכרו לספורט. שאני אומר גדול יחסית, אני מתכון יחסית למדינה שיש לה הר אחד שלא תמיד מאפשר גלישה טובה, אבל בכל זאת, החורף האחרון היה נדיב במיוחד ונתן עונה ארוכה מהרגיל, ולכן אליפות ישראל בסנובורד 2003, התקימה באתר החרמון (אלא איפה?) בתאריך ה-4/4/03. 
עד היום התקימו כבר 3 תחרויות בחרמון, כשהאחרונה הראתה את הרמה הגבוה ביותר ע"י גולשים כמו טל זומר (שזכה מקום ראשון), רונן רוזנברג – סקיטר ותיק, שי גואטה- גולש גלים (כיכב בפוסטר של אדרנלין #2), יוראי פרידמן ועוד רבים.
כמו שרואים לפי רשימת המתחרים, רוב גולשי הסנובורד הרצינים בארץ מגיעים מהענפים המקבילים: גלישה או סקיטבורד, התרגילים וסגנון הגלישה מושפע מכך ולכן גם השופטים שנבחרו הם ספורטאים פעילים בתחומים אלו.
התחרות התחילה בחימום של המתחרים ובהנחיתו של ארתור רשקובן, המארגנים נתנו לכולם יד חופשית לקפוץ אחד אחרי השני, תוך שמירה על סדר, כמובן.
כבר בחימום הבנתי שהרמה היא הרבה מעבר למה שציפיתי (מנסיון של תחרויות שעברו) , כנראה שהחבר'ה התאמנו טוב בחורפים האחרונים והפציצו בגראבים ענקים עם סטיל, 360 מושלמים וניסיונות ראשונים לבק-פליפים. זה הזמן להדגיש שהג'אמפ שבנו עבור התחרות לא היתה קלה, היא הקפיצה גבוה והנחיתה היתה על מדרון משופע מאוד, מה שנתן עוד זמן אויר לקופצים.
ברגע מסוים, שי גואטה החליט להראות לאבי סיטבון, הספונסר שלו, כמה הוא אוהב אותו ע"י כך שנחת עליו ישר מהקפיצה ופתח לעצמו את המרפק, יופי שי.
לאחר כשעה של חימום וכמה התרסקויות יצא לדרך המקצה הראשון. התחרות היתה בנויה כך שלכל מתחרה יהיו 2 קפיצות.
רונן רוזנברג הראה סטיל מדהים בגראבים והמתיחות שלו לאורך כל התחרות, טל זומר, אלוף הארץ מתחרויות קודמות, הראה שוה לגור בצרפת עונה שלמה ע"י גראבים, 360 וקינח בגמר בק פליפ עם גראב שדמה יותר לרודאו (כמו סלטה אחורה אבל עם זוית הצידה).
מי שהפתיע, לדעתי, היה שי גואטה שאינו בעל עבר עשיר בסנובורד אבל בעל אומץ רב. הוא הגיע לכל קפיצה במהירות מירבית ועלה לגבהים שלא תמיד היה בטוח איך יורדים משם אבל לאחר שהתחמם הוא התחיל לשלוט והביא גראבים ענקים.
בסוף שלב חצי הגמר, ניתנה ליונתן הזדמנות נוספת לקפיצה אחרונה בשל היותו "חביב הקהל" כמו שאמר ארתור, ובה הוא נחת בק פליפ מושלם עם סטיל !!!
לשלב הגמר עלו 5 גולשים: טל זומר, יוראי פרידמן, אורי חץ, רונן רוזנברג וראובן דהן.
את אחד הטריקים היותר מפחידים עשה יוראי פרידמן באחת מהקפיצות שלו בגמר: One Foot ענק, למי שלא יודע מדובר בתרגיל שנחיתה לא טובה יכולה להסתים ברך קרועה מינימום, כשראיתי אותו יורד את הירידה לפני הקפיצה כשהרגל האחורית שלו משוחרת הבנתי שהולכת להיות פה קפיצה מרשימה, והיא היתה.
לאחר זמן מה השופטים החליטו שטל זומר ימשיך להחזיק בתואר "אלוף ישראל בסנובורד"  כשבמקום השני: יוראי פרידמן ובמקום השלישי: אורי חץ, כולם מנבחרת הסנובורד של "סקי-פס".
בסיום התחרות יצאתי עם הרגשה של "ואלה, יש רמה בארץ" ואני מקוה שכל שנה תקים תחרות כזו כדי לדחוף קצת את הגולשים להתאמן ולהשתפר.
מאת: שי גיטרמן
מגזין אדרנלין  www.adrenalin.co.il
 
צור קשר  |   מי אנחנו  |   שלח לחבר  |   הפוך לדף הבית
© כל הזכויות שמורות לסקי-פס סקי וסנובורד בע"מ
Designed by Studio Arava    ZOD מערכות מידע בע"מ