עמוד הבית
עמוד הבית

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

עמוד הבית
אתרי סקי
ציוד סקי
חוויות גולשים
ביה"ס לסקי
כללי

   וידאו 

   חדשות 

   סקירת אתרי סקי 

   ספקי חופשות סקי 

   לוח יד שניה 

   לינקים 

ראשי > כתבות בנושא סקי וסנובורד
שתף  
General אסטרוגלידס

אמרו לי שנפתח אתר חדש לחובי סנובורד בישראל. סנובורד? בישראל? יש חיה כזאת? זכור לי במעומעם שבשנת 2000 ירד קצת שלג בחיפה, אבל לא משהו שיצדיק התאגדות של חובי הספורט הוירטואלי הזה. אוקי, או שהם הכי עצלנים בארץ, או שהם פאקינג עשירים בטירוף ומתאמנים בחו"ל.
בכל אופן, גילדה ספורטיבית, ביזארית כל שתהיה, צריכה להתאפין ע"י סגנון מוזיקלי מסוים. מוזיקה שתלוה את הגולשים בדרכם לחרמון, מוזיקה שתושמע בכנס השנתי, מוזיקה שתושמע במחלקה ראשונה בטיול המאורגן של הליגה לאספן. מוזיקה. סגרנו את הפינה?
להבנתי, סנובורד זה משהו שמשלב קצת את ה- Pאנק של הסקיטבורד, וקצת את מוזיקת הגולשים בים של שנות החמישים. ויש גם שלג, נכון. אז מה שנראה לי הכי ראוי לפתיחת טור ביקורת מוזיקלית בתחום הזה, הוא הדיסק האחרון של האסטרוגלידס.
החבר'ה האלה, שחתומים ב- FAST (לא להתבלבל עם FACT או ת.א.ק.ט שומו שמים), שומרים על קו מוזיקלי עקבי שמסוג עקרונית כ- SURF אבל כמו בכל ז'אנר, גם לו יש ת- ז'אנרים רבים. ואני אסביר.
כולם מכירים את הסרף של "תרבות זולה". הסרף המקסיקני, כפי שרבים נוהגים לכנותו. האסטרוגלידס לקחו את הענין קדימה ושילבו בו למן אלבומם הראשון אלמנטים של מטאל. התוצאה שהתקבלה היתה אמנם יחודית, אבל לטעמי קצת קשה מדי לעיכול. בכל זאת אמליץ על פנינה מקסימה מאלבומם הראשון  Penetrate With . מדובר על הביצוע המכסח לשיר החנוכה –"שקט שקט שקט שקט, החנוכיה דולקת" ("silence!"), בשילוב איזו מקהלת ילדי חב"ד. בקרוב בפסטיגל.
באלבום האחרון מ- 2003 האסטרוגלידס לשמחתי התעדנו ויצרו את יצירתם המגובשת ביותר עד היום. אולי הם פשוט נהיו יותר פרקטים בנסיונם לכוד לעדת המעריצים אנשים כמוני, שמתרשמים בקלות מגימיקים. על כן הדיסק משופע בדגימות מסרטים וסדרות טלויזיה ("איזור הדמדומים" שתמיד לוקח, קטע סרף שמבוס על נעימת הפתיחה של "מבט שני" המיתולוגית), משלב טעימות מערבונים, אקזוטיקה (שזה בעצם קולות ציפורים ונשים צוחניות על סף הר געש. פעם הענין הזה היה פופולארי, אי שם בשנות ה- 40' או משהו), אפילו קצת מזרחית (כי אם כל הכבוד לספורט אתגרי בשלג, אנחנו עדין במזרח התיכון).
הפרקטיות מתבטאת גם בחירה להוציא דיסק. כן, כן, פעם האסטרוגלידס הוציאו דיסק כנספח בלבד לרוכשי התקליט. כנראה שהם הבינו שבכל לא פשוט לשמור על שיוי משקל על הבורד עם ויניל צמוד לאוזן.
בקיצור, אם אתם בענין של אוירת פיפטיז לא רגועה בכל (בטור הבא פיפטיז אחר לגמרי- "צ'רלי מגירה"), הרי שהאסטרוגלידס הם הלהקה בשבילכם.
אגב, יש להם כותרות מצחיקות לשירים, ובזה לא נתקלתי מאז ימי "פאנקיק" העליזים. דוגמא:
Cruisin' Down Menahem Begin Blvd.
מש עושה חשק לחזק את הבינדינגז ולצאת לגלוש בשדרות מנחם בגין. רק חבל שאין שלג.

מאת : שירה קדר

 
צור קשר  |   מי אנחנו  |   שלח לחבר  |   הפוך לדף הבית
© כל הזכויות שמורות לסקי-פס סקי וסנובורד בע"מ
Designed by Studio Arava    ZOD מערכות מידע בע"מ