עמוד הבית
עמוד הבית

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

עמוד הבית
אתרי סקי
ציוד סקי
חוויות גולשים
ביה"ס לסקי
כללי

   וידאו 

   חדשות 

   סקירת אתרי סקי 

   ספקי חופשות סקי 

   לוח יד שניה 

   לינקים 

ראשי > בית ספר לסקי | לגלוש כל הדרך אל ההר - סקיגייד
שתף  
Academy למה לי לקחת שיעור ?

בואו נודה. אף אחד לא אוהב לשלם כסף לחינם. לא אני, לא אתם ובודאי שלא מנהל הבנק שלכם (בעצם, אולי הוא היחיד שנהנה מכך). לקראת עונת הסקי הקרבה ובאה  ניהלתי אתמול שיחה, יותר נכון, דיון, סליחה, היה מדויק יותר לומר, ויכוח עם חברי דניאל: "שיעור סקי עם עד שלושה אנשים במחיר של 190 שקלים לאדם? מה אני רוטשילד?" הפטיר חברי "אני אצליח בעצמי, זה לא יכול להיות כזה קשה". ניסיתי לחשוב על תשובה מוחצת כנגד טענתו. חיפשתי תשובה שתבהיר לו באופן מוחלט, כי הגלישה על השלג מחיבת מיומנות, ניסיון ולימוד הדרגתי.

"ואלק יצא לי לגלוש גלים בקיץ, ראיתי כבר איזה שני סרטי ויקבורד באורך מלא, ואפילו פעם אחת, מישהי אחת אמרה לי שאני נראה כמו אחד שעושה ספורט אקסטרים. אז מה אתה מקשקש?" הוא המשיך " יאלה מה כבר, מחברים את זוג הרגלים לרצועות שכאלה המחוברות לסנובורד וזורמים. נו, באמת, כמה קשה זה יכול להיות?" הכריז חברי דניאל.

כבר דמינתי בראשי את הסטיל האגרסיבי והנוקשה שיהיה לגלישה של דניאל, כבר ראיתי את המכות האיומות שגופו עתיד לספוג, וכל זאת, בשל תהליך הלמידה החובני. קיויתי שרק כך יסתים הניסיון השחצני שלו, ולא באסון שיהיה חמור יותר, לו באופן אישי או לגולשים סביבו. "כיצד אצליח להסביר לו כי רק העלויות של משכי הכאבים יהיו גבוהות פי כמה מהעלויות של שיעור אישי של שעה?"

חשבתי על מספר רעיונות שעשוים לשכנע את דניאל כי עדיף לתרגל את אומנות הגלישה על השלג באמצעות מדריך מנוסה ומוסמך. לפחות בהתחלה. נימוק ראשון: הגלישה על השלג היא כמו קעקוע תמידי על גוף האדם. במילים אחרות, ברגע שהיא נטמעת בך, קשה מאוד לשנות את סגנון הגלישה. אם התחלת לא נכון, סביר להניח שיהיה לך קשה פי אלף לשנות את התנוחות השגויות להן התרגלת. נימוק שני: מדריך מוסמך מכיר את נטיות הגוף הטבעיות ומסוגל לאבחן ולתקן טעויות נפוצות שהגולש אינו שם לב להן. בואו ניקח סיטואציה של שני גולשים בעלי אותו כושר גופני הגולשים בתנאים זהים, האחד עשוי להתעיף יותר מהשני, ורק בגל תנועות "בזבזניות" ומיותרות. נימוק שלישי, כפי שניסיון לעמוד על הרגלים בתקופת הינקות כרוך היה במספר נפילות, כך גם הגלישה על השלג מחיבת באימונים חוזרים. כאשר אין לידך מדריך מוסמך, לא יהיה מי שירים אותך, או יעצור אותך במדרון הר, מה שעשוי להוביל לפגיעה בגולשים אחרים. "אתה צריך את זה על המצפון שלך?" חשבתי שכך אצליח לפנות ליבו. נימוק רביעי, הוא השואה של עולם הגלישה לנהיגה בדרכים. אף אחד אינו רשאי לנהוג בכלי רכב לא רשיון, עולם הגלישה על השלג לא צריך להיות שונה מכך. בטרם אמרתי את דברי, הצהיר דניאל "זוכר את המסע בפרו אז , איך אני ואתה כבשנו את הפסגה, כה בלי ציוד בלי כלום, יאלה, סנובורד לא שונה, זה הכל בראש".

האמת, המטרה שלי שדניאל ילמד גלישה עם מדריך היא אנוכית למדי. אני לא מעונין להיות "הגב שלו" כאשר יתנגש בגולש אחר ויסרב להתנצל, כפי שאני מכיר אותו. אני לא מעונין לחכות לו כל היום, ובטח שאני לא רוצה להיות לידו כאשר הוא יהיה מתוסכל מכך שהגלישה על השלג אינה פשוטה כפי שנדמה לפי ערוץ האקסטרים. אלו הם המניעים שלי, אבל כיצד אצליח להשפיע עליו?

"תשמע דניאל, אתה יודע מה? תנסה לקחת שעה שיעור, אם תרגיש שבזבזת את זמנך, שהשיעור לא תרם לך ידע  על כלי הבטיחות, התנהגות והתנהלות במדרון, ובכל איך לגלוש נכון, אני מזמין אותך לשוקו חם" אמרתי חדור תקוה.

היתי רוצה לסים את הסיפור עם סוף טוב נוסח הוליוד. משהו בסגנון של "דניאל השתכנע בסוף לקחת שיעור, הוא הבין את חשיבות הכלים ותה איך בכל חשב לגלוש לא הדרכה מדריך מוסמך" אך סיפורנו לא מסתים בכך.
 הגענו לאתר החרמון בשעה 10 בוקר. ציפה לנו יום יפהפה והשמש כבר התחילה לחיך. החלטתי לכת לשתות קפה שחור והמתנתי עד שהטמפרטורות יעלו מעט והשלג יתרכך. דניאל החליט שהוא "לא מבזבז דקה, קפה אני יכול לשתות בתל אביב". כעבור מחצית השעה, שמעתי בקשר של אחד מעובדי התחזוקה כי "גולש משוגע אחד דהר במדרון לא שליטה ונתקע ברכבל עומד". לא היה לי ספק כי מדובר בחברי. רצתי בסערה לעבר התקהלות האנשים וקיויתי כי הנזק אינו חמור. אני מניח שעכשיו הוא כבר מבין שאני צודק, רק שהפעם היתי מעדיף לו היתי טועה.

כתב: נועם גנאל  -מגזין "אדרנלין" 
         

  

 

 

 

 

 
צור קשר  |   מי אנחנו  |   שלח לחבר  |   הפוך לדף הבית
© כל הזכויות שמורות לסקי-פס סקי וסנובורד בע"מ
Designed by Studio Arava    ZOD מערכות מידע בע"מ