עמוד הבית
עמוד הבית

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

עמוד הבית
אתרי סקי
ציוד סקי
חוויות גולשים
ביה"ס לסקי
כללי

   וידאו 

   חדשות 

   סקירת אתרי סקי 

   ספקי חופשות סקי 

   לוח יד שניה 

   לינקים 

ראשי > סקירת ציוד סקי מקצועי - סקיגייד
שתף  
Equipment השכרת ציוד

השכרת ציוד סקי

כתבה זו מיועדת בעיקר לאלו מבינכם שבחייהם עוד לא עלו על סקי/בורד, אלו מבינכם שכבר התנסו בחויה יודעים כי אין הרי סיכוי אמיתי לברוח, איו סיכוי אמיתי לא לחזור על החוויה, אין סיכוי לא לפנטז עליה בימי הקיץ השחונים, ולכן השכרת ציוד מיועדת לאלו שעדין לא טעמו מהמתוק מתוק.

בין אם השכרה היא בחרמון ובין אם בכל אתר סקי בחו"ל עלויות השכרה של ציוד מלא ינועו בין 500 ₪ ועד 1000 ₪ לשישה ימי גלישה, העלות משתנה בהתאם ליוקר המקום בו אתם משכירים ובהתאם לרמת הציוד המושכר,
בכל מקרה בין אם בחרתם באפשרות היקרה ובין אם בזולה הרי שכנסיון חד פעמי לבדוק את התאמתכם לספורט ניתן להבין את השכרה, אך כדרך פעולה ארוכת טוח בה בכל שנה אתם משכירים את הציוד... אין ולו גולש אחד שיוכל להצדיק את מעשיכם בין עם מהסיבות הכלכליות ובין עם מסיבות שנעסוק בהן בשלב מאוחר יותר.
רכישת סט ציוד ברמת מוצעת של השכרה יעלה פחות מ2000 ₪ ולכן בחישוב כלכלי פשוט אנו מגלים כי גולש מוצע שגולש בחו"ל כשישה ימי גלישה ועוד שלושה ימי גלישה בחרמון יקירנו, מוציא בעונה מעל 1000 ₪ על ציוד בלבד! חישוב פשוט נוסף יביא אותנו למסקנה כי לאחר שתי עונות בלבד יחזיר הגולש את השקעתו במלואה, ובמידה והוא יחליט לשדרגו לציוד חדש מתקצרת תקופת החזרת השקעה לכשנה אחת בלבד !!! כן כן חברים שנה אחת של גלישה תעלה עם ציוד חדש בדיוק כמו ציוד מהשכרה.
ועוד לא הזכרנו את אופצית הציוד המשומש שרמתו בדרך כל זה לציוד השכרה ושעלותו מסתכמת בכ1000 ₪ בקרוב.

כמה זה עולה?


ועכשיו בואו נגיע לעיקר, כסף כסף כסף  - זה לא הכל בחיים, ומי כמונו הנהנים מספורט זה יודעים זאת, ולכן בואו נרד לרגע מהחישובים המתמטים ונתמקד בעיקר
החסרונות העיקרים בהשכרת הציוד הם שלושה:
1 חוסר התאמה בין הציוד המושכר לבין רמת הגולש, סגנונו ומידותיו
רכישה איכותית של ציוד על ידי גולש מבעל מקצוע מנוסה מתוזמנת בכשעתים לפחות בהן מוצעות לגולש אינספור אפשרויות המתאימות לו ועליו לבחור מבין המבחר האדיר, הזמן אותו מקדישים אנשי השכרת הציוד לגולש הוא כ- 5 דקות בקרוב, אם כך לא פלא שהתאמה רחוקה מלהיות נכונה ברוב המקרים. לעיתים חוסר התאמה פוגע רק בהנאת הגולש וקצב התקדמותו, אך לעיתים התאמה היא בעיתית הרבה יותר כאשר הציוד המושכר רחוק מלהתאים למידותיו הפיזיות של הגולש, דבר היכול לגרום אף לפציעות (מידות נעליים 45 ומעלה ראו הוזהרתם !)
2 רמתו הנמוכה של הציוד המושכר
רמת הציוד המושכר היא נמוכה מאוד בדרך כל ומתאימה לרמת גלישה של מתחילים, כך שאפשרויות הבחירה בין רמות גלישה –אתגר שונות ובין סגנונות שונים אינה קימת.
ומה לעשות יש מבינינו שאוהבים פאודר ויש כאלו שאוהבים פארק, יש כאלו שאוהבים מהירויות ויש כאלו שגולשים רגוע, ומה יעשו כולם  ???
יגלשו על אותו קרש השכרה !
3 הבלאי האדיר של ציוד סקי מושכר
בלאי אדיר זה אף מוריד מרמתו התחלתית הנמוכה של הציוד עשרות מונים.
על ציוד השכרה עוברים חים קשים, מאות ימי גלישה, לעיתים בתנאים של מחסור בשלג, גולשים שאינם בעלי שליטה טובה  המובילים אותו לתקריות קשות עם עצמים שונים שהם הכל חוץ משלג ואף לפעמים מתעלים בו בכונה.
בעיה נוספת היא בעית התקלות – עקב הבלאי הניכר ישנן תקלות רבות בציוד משומש, בינדינגס שנשברים קרשים נשברים ועוד צרות למיניהן שיכולות לקרות לכל אחד אך הסיכוי שיקרו בציוד מושכר הוא גדול פי כמה.

אם בכל זאת החלטתם להשכיר ציוד הנה לפניכם כמה כלים שינסו לעזור ולשפר את סיכויכם להשכיר ציוד ולהנות מנו בזמן החופשה.

1 התאימו את הציוד למידותיכם – המידות החשובות הם המשקל ומידת הנעלים ודאו כי איש השכרה הוא מקצועי, במידה ואתם מעט קיצונים במידותיכם ודאו את התאמה וידוא כפול!

2 השכירו ציוד אך ורק מרחק דקות ספורות של הליכה מהמדרונות, לעולם אל תשכירו בעיר אחרת או חס וחלילה במדינה אחרת ! לציוד מושכר יש בלאי אדיר ולא נעים להיתקע עם ציוד לא שמיש כשמקום השכרה רחוק ולא נגיש.

3 ודאו במידה ויש מבחר של קרשים (סיכוי סביר שלא תקלו בעיה כזאת) שהציוד מתאים לרמתכם ולסגנונכם.

4 בדקו את הנעלים בצורה קפדנית ודאו שהן נוחות לכם וכי הקרסול תפוס במידה טובה (אל תבואו בדרישות גבוהות מידי, בכל זאת – זה ציוד מושכר)

5 בדקו כי תחתית הקרש במצב סביר – אין חריצים עמוקים מאוד וכי הסכין היקפית לא שבורה


במידה ותשמרו על כלים אלו תוכלו להנות גם מציוד השכרה אך זיכרו חוית הגלישה לעולם לא תהיה מושלמת לא ציוד שהותאם בדיוק, אבל בדיוק לדרישותיכם !

 

סקיפס - חנות ציוד לסקי וסנובורד מספר 1 בארץ

 
צור קשר  |   מי אנחנו  |   שלח לחבר  |   הפוך לדף הבית
© כל הזכויות שמורות לסקי-פס סקי וסנובורד בע"מ
Designed by Studio Arava    ZOD מערכות מידע בע"מ