עמוד הבית
עמוד הבית

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

עמוד הבית
אתרי סקי
ציוד סקי
חוויות גולשים
ביה"ס לסקי
כללי

   וידאו 

   חדשות 

   סקירת אתרי סקי 

   ספקי חופשות סקי 

   לוח יד שניה 

   לינקים 

ראשי > סקירת ציוד סקי מקצועי - סקיגייד
שתף  
Equipment הכן ציודך לחורף

הימים מתקצרים, הטמפרטורות יורדות והחורף כבר כמעט כאן. אמנם החזאים אינם צופים שלג בימים הקרובים, אבל מי יודע... בכל מקרה כדאי שנכין את הציוד שלנו לחורף. לא נעים לגלות שמשהו חסר בערב של לפני הגלישה.
לכל פריט ציוד וביגוד גלישה ישנה התחזוקה השותפת המתאימה לו ותנאי אחסון נאותים. להלן הסבר קצר על הטיפול שכל פריט אמור לעבור וכמה עצות לגבי איחסון נכון.

המגלש:
המלצה הגורפת היא להעביר את המגלש לטיפול של מילוי חריצים, ליטוש סכינים ומריחת וקס, עדיף חם, כבר בסוף העונה. הוקס החם נותן תוצאה טובה יותר, שכן וקס קר חסר את היכולת לחדור לכל נקבובית והתוצאה הסופית לרוב אינה משביעת רצון. גם אם המגלש במצב טוב ואין צורך במילוי חריצים, כדאי להעניק לו שיוף נאות, להסיר חלודה מהסכינים ולמרוח בשכבת וקס נדיבה.
את הטיפול כדאי לבצע בסוף העונה מכמה סיבות:
בתחתית המגלש מצויות נקבובויות זעירות בהן נספג הוקס, כאשר איחסון מושך לא וקס גורע מיכולת המגלש לספוג את הוקס בטיפול הבא. הוקס מהוה שכבת מגן על פני המגלש, ומונע היוצרות חלודה על גבי הסכינים במהלך תקופת האיחסון. והחשוב מכל, במידה הטיפול בוצע בסוף העונה המגלש מוכן בכל זמן לשעת הש', כך שאין צורך לכלול את מסירתו לשיפוץ בין הריצות והסידורים של לפני הגלישה.
את המגלש יש לאחסן במקום קריר ויבש, ולהניחו כך שלא יופעלו עליו כל לחצים ועומסים.

בינדינגס:
יש לבדוק את תקינות כל החלקים:
הבסיס והגב – יש לודא שהם תקינים ואין בהם סדקים או שבירות מבניות (להבדיל משריטות ושפשופים).
הרצועות  - יש לודא שהן שלמות ולא קרעים.
יש לבדוק את כל הברגים – לודא שמצבם תקין והם אינם "אכולים", חלודים או שבורים.
יש לודא כי הבינדינגס מכונים לפי הנעלים שברשותך. במידה ורכשת זוג נעלים חדש יש להתאים אליהן את הבינדינגס.
את הבינדינגס כדאי לאחסן כשהרצועות סגורות עד למקסימום או פתוחות לגמרי, בכדי למנוע מצב של עיקום הרצועה ובעקבות כך בעיה בפתיחתה.

הנעלים:
יש לנקות את הנעלים מלכלוך ומבוץ, ליבש אותן היטב ולמרוח בחומר דוחה רטיבות, בהתאם לחומר מנו הן עשויות.
את הנעלים יש לאחסן במקום מאור ולא בשקית נילון אטומה, על מנת למנוע היוצרות של פטריות וריחות לא נעימים. חשוב להקפיד על מקום איחסון בו הטמפרטורות והלחות אינן גבוהות.

ביגוד:
מומלץ לעבור בקפידה על פרטי הביגוד ולנסות לאתר תפרים פרומים וחורים קטנים. יש להם נטיה מוכחת להיפתח וכדאי מאוד לתקן אותם לפני שהם גדלים. יש לנקות את הביגוד היטב ולודא שהוא יבש לחלוטין, כאשר המהדרין מגדילים לעשות ומורחים אותו בחומר דוחה רטיבות. כמעט כל בגדי הסקי האיכותים מגיעים עם שכבה של חומר דוחה רטיבות, אך הוא נוטה לאבד את יעילותו עם הזמן וחידושו מידי עונה יבטיח לבגד חים ארוכים וזיקנה מכובדת.
את הביגוד יש לאחסן, בדומה לנעלים, במקום קריר, יבש ומאור, ולא בשקית אטומה.

משקף:
יש לבדוק את תקינות עדשת המשקף ולודא שהיא אינה שרוטה באופן בלתי הפיך. במקרה שמצב השריטות פוגם בראיה כדאי להחליף את העדשה. כמו כן חשוב לבדוק את תקינות ושלמות הספוג בהיקף המסגרת. במקרה של קרעים קטנים או התחלה של היפרדות הספוג מהמסגרת, ניתן לנסות לתקן עם מעט ספרי דבק. גם את זה לא מומלץ לעשות ברגע האחרון על הרכבל בדרך לפסגה.

   הקפדה על תחזוקה שוטפת והולמת של הציוד היא יותר מהמלצה. אין מדובר כאן בתיקונים קוסמטים, לא שאני מעיט בערכם, אלא בראש ובראשונה בדיקת הציוד וכשירותו לגלישה מבחינת בטיחות ותפקוד. החלפת רצועה קרועה בינדינגס היא קריטית, כך גם תיקון סכין שהתעקמה בעונה שעברה, החלפת משקף שרוט שמעות את שדה הראיה וכיו"ב. על מנת להפיק את המירב מן הציוד יש להביא אותו למצב אופטימלי: מגלש שטופל היטב, שתחתיתו אינה מחורצת וסכיניו מושחזים, ינפק ביצועים טובים יותר על המסלול. טיפול קבוע בציוד וביגוד ואחסון נכון בקיץ יאריך את חיהם, ויאפשר להפיק מהם את המירב מכל הבחינות.

 

 
צור קשר  |   מי אנחנו  |   שלח לחבר  |   הפוך לדף הבית
© כל הזכויות שמורות לסקי-פס סקי וסנובורד בע"מ
Designed by Studio Arava    ZOD מערכות מידע בע"מ