עמוד הבית
עמוד הבית

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

עמוד הבית
אתרי סקי
ציוד סקי
חוויות גולשים
ביה"ס לסקי
כללי

   וידאו 

   חדשות 

   סקירת אתרי סקי 

   ספקי חופשות סקי 

   לוח יד שניה 

   לינקים 

ראשי > כתבות בנושא סקי וסנובורד
שתף  
General איפה הבנות

היסטוריה של הסנובורד התחילה עוד באמצע שנות השישים, ובמשך 20 השנים שלאחר מכן היה הסנובורד "ענף מחתרתי" שעסקו בו בודים בצפון אמריקה ובאירופה. 20 שנה נשאר הספורט מחוץ לתודעת המונים ורק באמצע שנות השמונים החל הענף לתפוס תאוצה. הפופולריות ומודעות הציבור לענף גדלה.

מפתיעה העובדה כי ב- 20 שנותיו הראשונות של הענף אין כמעט תיעוד של נשים הלוקחות חלק פעיל בהתפתחות הענף בתחרויות או בסרטי וידאו.
רק באמצע שנות השמונים ניתן לראות ניצנים של נשים ראשונות אשר העזו לנסות ולחות ענף ספורט שהיה למרבה הפלא גברי מובהק.
בשלהי שנות השמונים החלו כבר לשלב בתחרויות ה-GIANT SLALOM וה- HALF PIPE, מקצי נשים ואז החלה הפריצה הגדולה של המגזר הנשי.
 
תוצר לואי של התפתחות מקצי הנשים היה כמו בתחרויות המקבילות בתחום הגברי, הפיכתם של הגולשים הנמצאים בקצה הפירמידה לסופרסטארים ומודלים לחיקוי של אלפי בני נוער בעולם כולו.
לגברים היו את קריג קלי ושון פאלמר שהיו ונשארו עד היום ענקי הסנובורד הבלתי מעורערים, ולנשים יש את טינה באסיץ', מיקלה טארגט ושנון דאן- 3 גולשות אשר ניתן לקבוע כמעט באופן מוחלט כי הן האחראיות לזינוק העצום של המיגזר הנשי בענף הסנובורד. שלושתן היו בחורות צעירות שבאמצע שנות השמונים נכנסו לענף הצעיר הזה והוכיחו כי "גם הבנות יכולות".
 
בשנת 1994 הוציאו החברות SIMS ו- CAMPER את קרשי הפרו-מודלים הראשונים של הנשים ואת הביגוד המתאים במיוחד למידות נשים. מאמצע שנות התשעים ניתן לראות בירור כי הקבוצה שבה אחוז הגידול המהיר ביותר בענף היא קבוצת הנשים. כיום לכל החברות יש בורדים המיועדים למידות נשים, בגדים לנשים ואפילו נעלים מותאמות במיוחד. בכל תחרויות הסנובורד ישנם מקצי נשים החל מ- BIG AIR וכלה ב- BORDER CROSS. כמות הגולשות שניתן לראות בסרטי הוידאו היא עצומה.
 
כיום מוערך כי 40% מגולשי הסנובורד בעולם הן נשים וידן עוד נטויה...
חבל רק לראות כי בנות ארצנו עדין אינן נראות במדרונות הלבנים כשלרגליהן סנובורד. אחוז הגולשות בארץ מכל גולשי הסנובורד מוערך בכ- 5% בלבד. כולנו תקוה כי מצב זה ישתנה בקרוב.

 
צור קשר  |   מי אנחנו  |   שלח לחבר  |   הפוך לדף הבית
© כל הזכויות שמורות לסקי-פס סקי וסנובורד בע"מ
Designed by Studio Arava    ZOD מערכות מידע בע"מ