עמוד הבית
עמוד הבית

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

עמוד הבית
אתרי סקי
ציוד סקי
חוויות גולשים
ביה"ס לסקי
כללי

   וידאו 

   חדשות 

   סקירת אתרי סקי 

   ספקי חופשות סקי 

   לוח יד שניה 

   לינקים 

ראשי > סקירת ציוד סקי מקצועי - סקיגייד
שתף  
Equipment כלים לקנית ביגוד

קל מאוד להבדיל על הר בין גולש סנובורד מנוסה לבין גולש מתחיל שהבנתו לגבי תפקיד הלבוש בגלישה והדרך הנכונה לניצול הבגד שואפת לאפס. הנאה שמופקת מהגלישה היא ביחס ישיר לאיכות הבגד והתאמתו לתנאי האקלים.
מטרת הביגוד היא לנטרל את השפעתם של גורמי האקלים על הגולש ולמנוע סבל ועיסוק מיותר של הגולש בכל הקשור לכך.
על מנת לבנות מערכת ביגוד אשר תבצע כראוי את המצופה מנה, רצוי להישמע להנחיות אלו:

1. שכבה ראשונה-השכבה המנדפת-שכבה זו של ביגוד היא זו הבאה במגע ישיר עם גוף הגולש ותפקידה להרחיק במהירות הגדולה ביותר את הזיעה מהגוף , תפקיד הביגוד הוא לשמור את טמפרטורת הגוף אחידה ולמנוע מצב של קיפאון או התחמות יתר , הגוף מזיע כדי להתקר אך במידה והזיעה תישאר צמודה לגוף יוצר מצב של התקרות יתר, לכן עלינו לעזור לגוף ולהשתמש ביגוד תחתון אשר ירחיק את הזיעה במהירות האפשרית.
2. שכבה שניה-השכבה המבודת-תפקידה של שכבה זו לבוד את הגוף מהטמפרטורה שבחוץ, נהוג לבוש בשכבה זו וסט או חולצה ארוכה אשר עשוים מפליס או מחומרים מבודים אחרים אשר גם מאפשרים לזיעה להתנדף, עוביה ומשקלה של שכבה זו בהתאם לטמפרטורה החיצונית, בימים חמים מאוד ניתן אף לותר עליה.
3.שכבה שלישית-השכבה החוצת-שכבה זו היא המעיל/מכנס, תפקידה של שכבה זו הוא להפריד ולספק הגנה לגוף הגולש מרוח, שלג , גשם ומרטיבות אשר נמצאת בכל מקום סביבו. האלמנט המשמעותי ביותר בשכבה זו הוא עמידותו של הבד החיצוני ברטיבות ויכולתו לאפשר נידוף של זיעה מן הפנים החוצה.
יכולות אלו נמדות במ"מ, יחידת מידה זו (שהינה מידת לחץ מים לאורך זמן) מאפשרת לגולש לדעת את רמת אטימותו של המעיל/מכנס.
ביגוד גלישה פשוט 2000 -+ מ"מ
ביגוד גלישה סביר 5000 -+ מ"מ
ביגוד גלישה איכותי 10000 -+ מ"מ
ביגוד גלישה לתנאים קיצונים 20000 -+ מ"מ

תפרים מודבקים מוסיפים לעמידותו של הבגד בפני מים ע"י מניעת חדירת מים מהתפרים.

כמובן שרצוי שבמעיל/מכנס יהיו כמה שיותר איבזורים כגון:
כיסים יעודים למברג, משקפים, מיני דיסק, מכשיר קשר, טלפון, כיסוי לרוכסנים, איורורים,חגורת פאודר,כובע סערה
ועוד מיני המצאות ואיבזורים שמקלים על חי הגולש. ישנן חברות ביגוד אשר מאפשרות חיבור המעיל למכנס בשיטות שונות אופציה נוחה מאוד אשר מונעת כניסת שלג ורטיבות ברוח שבין המעיל למכנס.

כמובן חשוב ביותר שהביגוד יהיה נוח ולא מסורבל מידי כיון שגלישת סנובורד מאופינת בהרבה תנועות שונות ומשונות וכדאי מאוד שיהיה לכם נוח ביגוד.

גרבים- יש לגרוב גרבים העשויות שילוב של חומרים סינטים עם צמר, גרבי סקי טובות מונעות שיפשופים כתוצאה מהלחץ של הנעל ושומרות על חום הרגלים. אין לגרוב גרבי כותנה!!!
כובע-חשוב מאוד לחבוש כובע, החומרים הנפוצים הם פליס וצמר תפקידו של הכובע למנוע איבוד מחום הראש (עד 50% מאיבוד החום אצל גולשים הוא מהראש).

במידה ותקדישו מחשבה לבנית מערכת ביגוד איכותית אשר עונה על צרכיכם ומתאימה לכם, מובטחת לכם חוית גלישה מהנה לא הסבל שיכול להיגרם מרגלים רטובות וקפואות ולא בזבוז זמן גלישה בגל חוסר התאמת הביגוד לתנאים.
 

 

 

 
צור קשר  |   מי אנחנו  |   שלח לחבר  |   הפוך לדף הבית
© כל הזכויות שמורות לסקי-פס סקי וסנובורד בע"מ
Designed by Studio Arava    ZOD מערכות מידע בע"מ