עמוד הבית
עמוד הבית

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

עמוד הבית
אתרי סקי
ציוד סקי
חוויות גולשים
ביה"ס לסקי
כללי

   וידאו 

   חדשות 

   סקירת אתרי סקי 

   ספקי חופשות סקי 

   לוח יד שניה 

   לינקים 

ראשי > סקירת ציוד סקי מקצועי - סקיגייד
שתף  
Equipment תחזוקת סקי וסנובורד

איזה ריח טוב כל כך מזכיר לי את אתרי הסקי בחו"ל

– זהו המשפט הנפוץ בקרב לקוחותינו אשר נכנסים ל"סקי-פס". ריח זה מגיע הישר מהקומה השניה בסקי-פס שם מוקמת מעבדת תחזוקת מגלשים מקצועית וגדולה, הריח הוא ריחם של החומרים המשמשים לטיפול במגלשים, ריח אשר קים אך ורק בחנויות סקי גדולות אשר ביכולתן לספק שירות זה. במעבדות שרות אלו ניתנים מספר שירותים אשר מטרתם למקסם את יכולות המגלש ולהאריך את כשירותו לגלישה.
תחזוקת הציוד כולת כמה סוגי טיפול שונים:
סתימת חריצים
ליטוש התחתית
ליטוש הסכינים
וקס

סתימת חריצים: כל גולש יודע כי בזמן הגלישה לעיתים ישנן אבנים על המסלול (ובמקרים בהם אין כמות מספקת של שלג יש לעיתים יותר אבנים משלג), כאשר עולה המגלש על אבן, נחרצת התחתית, כגודל האבן והלחץ אותו הפעיל הגולש- כך עומק החריץ.
לעיתים החריצים אותם משאירות האבנים הם שטחים אך לעיתים הם עמוקים ובמקרים נדירים אף מגיעים ליבת המגלש (מקרה המחיב טיפול מידי) בכל מקרה חריצים אלו פוגמים קשות באיכות הגלישה, יוצרים חיכוך רב עם השלג וגורמים לרעידות בזמן הגלישה.
חריצים אלו יש למלא באותו החומר מנו עשויה התחתית. תכיפות הטיפול נקבעת על פי כמות החריצים, לעיתים כל יום ולעיתים פעם בכמה שנים.

ליטוש התחתית: ליטוש התחתית נעשה בדרך כל לאחר מילוי חריצים, הליטוש מילוי חריצים, הליטוש נעשה על ידי מכונה מיוחדת בעלת סרט שיוף רחב הנע במהירות גבוה בתוספת של מים. שיוף תחתית איכותי מחזיר את טקסטורת התחתית למצב חדש, ומאפשר גלישה מהירה וחלקה.

ליטוש הסכינים: הסכינים מוקמים בצידי המגלש, הם אלו המקנים למגלש את האחיזה בזמן סיבוב, כאשר המגלש חדש הסכינים חדים ומאפשרים אחיזה אופטימלית, אך לאחר מספר ימי גלישה (תלוי במצב השלג, קרח גורם לשחיקה מוגברת של הסכינים) הם מתקהים ודורשים ליטוש כדי להחזירם למצבם הקודם. הליטוש נעשה על ידי מכונה מיוחדת שעובדת בזוית שניתנת לשינוי, כאשר לרוב מלוטשת הסכין לזוית של 90 מעלות.

וקס (שעוה)

וקס הינו חומר אשר תחתית המגלש אמורה להיות "ספוגה" בו כדי לספק רמת ביצועים אופטימלית, הוקס מוריד את מקדם החיכוך של המגלש ומאפשר מהירות גלישה גבוה. ישנם סוגים רבים של וקס השונים בהתאמתם לסוגי טמפרטורות שונות של השלג ובזמן בו הם נשארים על התחתית. הוקס האיכותי ביותר הוא הוקס ה"חם" אשר מומס על ידי מכונה מיוחדת בטמפרטורה קבועה ונמרח על תחתית המגלש, לפני הגלישה יש להוריד את הכמות העודפת של הוקס ונשארת רק שכבה דקה מאוד על תחתית המגלש, היא מספיקה בדרך כל לשישה ימי גלישה.
הוקסים הפשוטים הינם המשחות והתרסיסים למיניהם אשר הינם פחותים באיכותם מהוקס החם ויעילים ליום גלישה אחד. תפקיד נוסף של הוקס הוא לשמור על התחתית מפני "התיבשות" ועל הסכינים מפני חלודה בתקופת האיחסון של המגלש.

ציוד גלישת סקי מחייב תחזוקה הולמת ושוטפת, הזנחה גורמת לפגיעה ביצועי המגלש שברשותכם ומקצרת משמעותית את אורך חיו.
עלותם של טיפולים אלו למגלש אינם גבוהים ובסופו של דבר אף "אינם עולים כל" כיון שהיא מאריכה את חי המגלש ומגבירה את הנאה מהמגלש.
גולש שאין ברשותו מגלש ונוהג להשכירו חיב לודא כי המגלש אותו הוא משכיר עבר טיפול מקצועי ויסודי אם ברצונו לנצל את ימי הגלישה במלואם. לכן מומלץ לשוכרים שביניכם להשכיר ציוד סנובורד וסקי אך ורק בחנויות המתמחות בכך באתרי הסקי שם תחזוקת הציוד היא ברמה גבוה ולא בחנויות שהתמחותן אינה השכרת ציוד והן עושות לכם טובה בכך ש"משפריצות" ספרי וקס על התחתית.

בקומה השניה של סקי-פס מוקמת מחלקה גדולה וחדישה ביותר בה ניתנים כל הטיפולים האפשרים למגלש, העבודה נעשית בעזרת המיכון החדיש ביותר (רכשנו מכונה חדישה לקראת העונה הנוכחית) והשרות ניתן על ידי בעלי מקצוע מנוסים.

וגם אם רק בא לכם להרגיש קצת "חו"ל" אתם מוזמנים לסקי-פס להסניף קצת ריח של סקי.

 
צור קשר  |   מי אנחנו  |   שלח לחבר  |   הפוך לדף הבית
© כל הזכויות שמורות לסקי-פס סקי וסנובורד בע"מ
Designed by Studio Arava    ZOD מערכות מידע בע"מ