עמוד הבית
עמוד הבית

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

עמוד הבית
אתרי סקי
ציוד סקי
חוויות גולשים
ביה"ס לסקי
כללי

   וידאו 

   חדשות 

   סקירת אתרי סקי 

   ספקי חופשות סקי 

   לוח יד שניה 

   לינקים 

ראשי > בית ספר לסקי | לגלוש כל הדרך אל ההר - סקיגייד
שתף  
Academy קסדה- לא למשוגעים בלבד

כבר הרבה זמן שלא רואים קסדות רק בתחרויות, אבל משום מה בארץ נוצרה קונספציה שקסדה נועדה רק למשוגעים, לסנובורדרים שמנסים לשבור לעצמם את הראש בסנופארק. זה ממש לא ככה.
כיום אנחנו פוגשים על המדרונות באירופה וארה"ב יותר ויותר גולשי "מיינסטרים"- סקי וסנובורד כאחד, שגולשים עם קסדה. באירופה, שם אחוז גולשי הסקי גבוה במיוחד, אפשר לראות משפחות שלמות- הורים וילדים ולעיתים אף יחד עם הסבא והסבתא, שלכולם זוג מגלשיים לרגליהם וקסדה לראשם.

אם לפני כמה שנים קסדה היתה דבר כבד ומסורבל שמכביד על הראש ופוגם בהנאה מהגלישה- היום המציאות היא פשוט הפוכה. הקסדות הפכו לאביזר אופנתי לכל דבר, הן מגיעות באינסוף עיצובים וצבעים, כריות מרופדות לאוזניים, אוזניות, ממשק בלוטות' ועוד. גם משקל הקסדה ירד פלאים, תודות לשימוש בחומרים עמידים וקלים יותר מבעבר. תפקידה העיקרי של הקסדה הוא עדיין להגן עלינו מפני פגיעות, אבל "על הדרך" הכניסו לה המון פיצ'רים נוספים שהופכים את השימוש בה למהנה יותר.


אז באילו מקרים הקסדה יעילה במיוחד? בעיקר לדברים הקטנים, כדי שלא יהפכו לגדולים-
כל נפילה שטותית יכולה לגרום ל”מכת שוט” שתביא לצוואר תפוס וסוף החופשה במקרה הטוב, ובמקרה הרע אני מאמין שאתם יכולים לדמיין.
יש עשרות ומאות סיפורים ודוגמאות לאופן שבו קסדה הצילה את הגולש ואת החופשה שלו אבל אין כמו ניסיון אישי – כמו שמספר יונתן ממחלקת הסנובורד שלנו:
"רוב החריצים בקסדה שלי נוצרו בכלל על הרכבל, כשגולש חסר מודעות לסובבים אותו הוריד את המחסום ופגע לי איתו בראש. עם הקסדה זה הסתכם בחריץ קטן בפלסטיק. בלי הקסדה זה כנראה היה נגמר בתפרים".
חשוב לזכור שממש כמו בנהיגה ברכב, לא משנה כמה זהירים ואחראים אתם, תאונות קורות. בין אם גולש אחר נכנס בכם במהירות, או שאתם מאבדים שליטה בגלל קרח קפוא על המסלול, או שפתאום קופץ לפניכם גזע עץ שלא היה שם קודם...בקיצור, יש שלל דרכים בהן אתם עלולים להפגע, וזה ממש לא משנה אם זה באשמתכם או לא- הקסדה תהיה שם עבורכם בכל מקרה ותאפשר לכם להמשיך להנות משבוע הגלישה, ובמקרים קיצוניים אף תציל את חייכם.

יתרון נוסף של הקסדה הוא הביטחון העצמי שהיא נותנת לגולש. חבישת קסדה מעלימה חלק מהפחד ובכך מאפשרת לגולש לדחוף את עצמו ללמוד ולהשתפר- זה נכון לא רק לגבי גולשים חדשים, גם הוותיקים שביניכם יודעים שתמיד יש מקום להשתפר( אלא אם כן שם המשפחה שלכם הוא ג'ונס או ווייט במקרה..), והקסדה תעזור לכם לעשות זאת. כמו שכבר אמרתי, חשוב לזכור שתפקיד הקסדה הוא להיות על הראש ולא במקומו, ולכן הביטחון העצמי שהקסדה נותנת עלול להיות גם בעוכריכם- אל תגזימו, גילשו בהתאם לנסיון והיכולת שלכם. הקסדה הטובה ביותר לא תעזור אם תחליטו לקפוץ מצוק של עשרה מטרים אם רק למדתם לגלוש השבוע, ולא תהפוך את הנחיתה לרכה יותר.

בשל הפופולאריות הגוברת של הקסדות, גם המחירים שלהן ירדו, והיום ניתן להשיג קסדות שעומדות בכל תקני הבטיחות העולמיים, שיחזיקו מעמד וישרתו אתכם נאמנה שנים רבות מאוד, במחירים של החל מ 300 שקלים. נגמרו התירוצים, כ-ו-ל-ם גולשים עם קסדה.

 

 
צור קשר  |   מי אנחנו  |   שלח לחבר  |   הפוך לדף הבית
© כל הזכויות שמורות לסקי-פס סקי וסנובורד בע"מ
Designed by Studio Arava    ZOD מערכות מידע בע"מ