עמוד הבית
עמוד הבית

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

עמוד הבית
אתרי סקי
ציוד סקי
חוויות גולשים
ביה"ס לסקי
כללי

   וידאו 

   חדשות 

   סקירת אתרי סקי 

   ספקי חופשות סקי 

   לוח יד שניה 

   לינקים 

ראשי > אתרי הסקי הטובים באירופה | סקיגייד
שתף  
Glisha אופפיסט בסנט אנטון

עמרי בן שחר (המכונה זחל), ממחלקת הסנובורד בסקי-פס, משתף אותנו בחוויותיו מהעונה האחרונה בסנט אנטון, שם גלש שבוע שלם מבלי להיות אפילו דקה אחת בתוך המסלולים...

סנט אנטון- מי לא מכיר? כן, האתר הזה עם כל הברים, המסיבות וחיי הלילה המשוגעים. את החופשה האחרונה שלי ביליתי שם.
הנה עוד כמה פרטים על האתר, למי שבכל זאת עדיין לא היה: סנט אנטון הוא אתר ענק שיש בו אין ספור מתחמי גלישה כמו lech, zurs  שהם רק חלק מהמתחם שכולל 450 ק"מ של גלישה והנאה. עכשיו אני אספר לכם במה אני התאהבתי באתר...
הסיפור מתחיל בסוף פבואר האחרון. המקום- סנט אנטון, אוסטריה. מצב פיזי ונפשי- שבור ושיכור.
זו נקודת הפתיחה לגילוי החדש שלי- גלישה מחוץ למסלולים. בסנט אנטון הבנתי לראשונה במה מדובר.
באותה תקופה היו כמויות שלג אסטרונומיות שהאתר טרם ידע כמותן (3 מ' למעלה 1.5 למטה),את היום הראשון שלי ביליתי בחלקו הראשון עוד במסלול ואז אני והחבר'ה החלטנו שאנחנו התחממנו מספיק והגיע הזמן לצאת מהמסלול, ושם ההנאה החלה... מדרונות מלאים בשלג בתולי שאף אחד עוד לא גלש עליו שרק מחכה ש"נשחט" אותו! אפשרויות הגלישה מחוץ למסלולים במתחם סנט- אנטון הן הגדולות והרבות ביותר בהן נתקלתי עד כה, החל מגלישה במדרונות מתונים מלאי "פרש-סנו" דרך מצוקים ומשם לגלישה בין העצים, בקיצור הכל מהכל.
כשגולשים מחוץ למסלול מומלץ להיות לפחות עם עוד גולש אחד, כך כשבמידה וקורה משהו לגולש השני כמו שבר, מכה חזקה או אפילו סתם ביינד שהתנתק ומונע ממנו לגלוש, יהיה מי שיקרא לעזרה.
בגלישה בתנאים אלו מומלץ לדעת כמה דברים, בזמן גלישה בשלג עמוק ישנו הרבה לחץ על הרגל האחורית, לכן רצוי לעבוד על שרירי רגליים לפני החופשה, כך תהנו הרבה יותר מחווית הגלישה מחוץ למסלול.
דבר חשוב נוסף הוא ציוד שמתאים לגלישה מחוץ למסלול, רוב הבורדים שאינם מוגדרים כקרשי פארק יתנו לגולש תחושת ביטחון מספקת. מומלץ לגלוש עם ביינדינגס תקינים ומעט קשיחים וזאת על מנת לתעל אנרגיה בצורה הטובה ביותר, ודבר אחרון, נעליים מאיכות גבוהה שיהיו נוחות על הרגל.
הציוד שאני גלשתי עליו היה בורד   SLשל חברת נוור סאמר, ביינד סיזאר דרייק ונעלי ברטון רולר- מושלם!
ועכשיו חזרה לסיפור, בזמן הגלישה במהלך היום השלישי או הרביעי, אחרי שכבר הכרנו היטב את המדרונות נקלענו לסופה חזקה מאד(28- מעלות) כמויות השלג שנערמו היו כה גדולות שהייתה סכנת מפולות ממשית ברוב חלקו העליון של האתר(כמובן שאותנו זה לא עניין..) עלינו למעלה כמו תמיד והתחלנו לגלוש. הגלישה היתה מדהימה, אף אחד לא היה מספיק שיכור, משוגע  ו"אמיץ" כמונו. אחרי שעתיים שלוש של גלישה נקלעתי לתוך מפולת קטנה שיכלה לסכן את חיי, מזלי שזה היה בין העצים והשלג נעצר מהר מאד. אחרי אותה חוויה הבנתי שגלישה מחוץ למסלולים זה לא צחוק, צריך להיות בעל ניסיון גלישה רב והבנה רבה בתנאי מזג האויר, השטח וציוד הגלישה. לכן אני תמיד ממליץ לגלוש עם אדם בעל ניסיון ולא להיות "גיבור" ולצאת לשם ללא כל ידע, תגלשו בטוח!!
את אותו שבוע בסנט-אנטון לא אשכח בחיים מסיבות, אלכוהול, בחורות וכיף.. אבל הכי חשוב- הרבה הרבה לבן...

 

 
צור קשר  |   מי אנחנו  |   שלח לחבר  |   הפוך לדף הבית
© כל הזכויות שמורות לסקי-פס סקי וסנובורד בע"מ
Designed by Studio Arava    ZOD מערכות מידע בע"מ