עמוד הבית
עמוד הבית

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

עמוד הבית
אתרי סקי
ציוד סקי
חוויות גולשים
ביה"ס לסקי
כללי

   וידאו 

   חדשות 

   סקירת אתרי סקי 

   ספקי חופשות סקי 

   לוח יד שניה 

   לינקים 

ראשי > כתבות בנושא סקי וסנובורד
שתף  
General מה צופן העתיד

המציאות עולה על הדמיון וטכנולוגיה מתעלה על המציאות. חשבנו לתת לכם טעימה ספק אמיתית ספק חלום לכל מה שצופן לנו העתיד בתעשיית הסקי והסנובורד. מוכנים לראות את העתיד על השלג?
צוות סקי-פס החליט להרחיק השנה אל תוך העתיד ולספק לכם את החלומות שלנו שחלקם כבר מתחילים להתגשם וחלקם, טוב, נקווה שיהפכו למציאות.

מדענים לומדים את תופעות ההתחממות הגלובלית ומנסים להחזיר את הגלגל לאחור. בינתיים אנחנו ממשיכים לגלוש בעונת החורף וליהנות ממה שבורא עולם זורק על פסגות ההרים.
הטענה הרווחת היא שאתרים נמוכים לא ייהנו משלג. בדובאי נפתח לא מזמן אתר בדומה לאלו שבאוסטריה, מסלולים באולם סגור. בעתיד חברות נדל"ן ילמדו לפתח אזורים מקורים שלמים ליד ערים מרכזיות בעולם בהן אנשים יוכלו ליהנות משלג לאורך כל השנה. הרים מלאכותיים ענקיים יוקמו בניו-יורק, לונדון ופריז. רכבת תחתית תיקח אותנו אל ההר הקרוב למקום מגורינו ואתרים יהיו פתוחים בכל שעות היום. לחובבי הקיץ, יפתחו מדענים שלג גבישי שעמיד בפני טמפרטורות גבוהות. הגבישים קופאים ב- 17 מעלות מעל האפס ובכך ניתן לגלוש בכל ימות השנה בהרי אירופה וארה"ב.
השלום בין ישראל לסוריה יניב חיבור ענק בין אתרים בלבנון והחרמון שלנו. אתר החרמון יהפוך לאתר לילה ויאפשר לתושבים מכל הארץ לגלוש באתר עשרים וארבע שעות ביממה במהלך החורף.
בשנים הבאות הדגש יעבור לציוד שמשלב טכנולוגיה מכל תחומי החיים. כיום חברות כמו ברטון משתמשות בחומרים שפותחו בנאסא ובעתיד הלא רחוק כל תפיסת העולם שלנו תשתנה, הכל יהיה דינאמי ונוח.
כיום נהנים גולשים משיפורים רבים אך בקרוב יוכל כל גולש לבצע שינויים ולקבל נתונים בזמן אמת. בעשורים הבאים יוצגו שינויים טכנולוגיים רבים בציוד הגלישה וחלק גדול משיפורים אלו יהיה מושפע משבבים שיותקנו בתוך הציוד. כל מערכות המידע יהפכו נגישות וכל גולש יוכל לקבל נתונים בזמן אמת לגבי סגנון הגלישה שלו, מאמץ פיסי או תנועה לא נכונה וכיצד לתקן זאת.
גולשי סנובורד ותיקים, כאלו שגלשו כל חייהם יגלו כי גופם כבר אינו עומד במאמץ ויוכלו להנות מציוד שמותאם לגולשי הדור הראשון והשני של עולם הסנובורד. פיתוחים חדשים יאפשרו לגולשי סנובורד וסקי צעירים לגלוש מהר יותר, לקפוץ גבוה יותר ובטוח יותר. בורדים ומגלשיים יותאמו לרמת הגולש וגם למסלול ויאפשרו למידה מהירה יותר למתחילים. מגלשיים שמתאימים את עצמם לשלג עמוק או גלישת פארק יהוו בסיס לגולשים שמעוניינים לנסות את שני התחומים בסט ציוד אחד. השימוש במגנטים יאפשר ביינדינגס הניתנים לכיוונון ללא צורך בברגים.
הציוד יוכל לעזור לגולש במהלך הגלישה על ידי התאמת הקשיחות לאופי הגלישה האישי ולתנאי השטח. כך יכוונן כל גולש את הציוד בהתאם לרמה וסגנונו. פיתוחים טכנולוגיים בציוד מכני יאפשרו לבנות סנופארקים דינאמיים כך שכל גולש יוכל לבחור את המסלול שבו הוא מעוניין לגלוש. מערכות הידראוליות יתאימו את המקפצות והריילים לפי נתוני הגולש והדרישה האישית שלו.
כל האתרים בעולם יציגו מערכת מצלמות משוכללת שתהיה פרוסה בכל האתר. כל בורד או מגלש סקי יקבלו כתובת IP ייחודית שתתקבל ממערכת האתר. כך יוכלו להתפתח אפשרויות רבות לאפליקציות אינטרנט. נתונים יוכלו להישמר באתר וכל גולש יוכל להשוויץ כמה מהר גלש או כמה גבוה. מגוון האפשרויות בחיבור לאינטרנט הוא כמעט אינסופי. אנחנו נתחיל לראות יותר סנופארקים שמתחברים למערכות תדרי רדיו(radio frequency identity tag). גולש מגיע ומערכת ה-RFID תקלוט אותו, המצלמות יקלטו את שדר הרדיו והמערכת תצלם אותו מבצע תרגילים מכמה זוויות. כשהוא מגיע למלון יכול הגולש לבקש לראות על מסך הטלוויזיה את הקטעים שצולמו. תמורת תשלום נוסף יוכל לרכוש את הצילומים ערוכים ומוכנים לשידור בבית המשפחה.
עולם הפרסום לא יפסח גם על אתרי סקי ומסכים עמידים במזג אויר יופיעו ליד כל רכבל. גולש שעומד קרוב לעמדה יקבל פרסום ומידע בהתאם לנתונים שישדר הציוד עליו הוא גולש. המסכים, מסכי מגע, יאפשרו כמובן לבדוק את מצב השלג במקומות שונים על ההר, לקבל תמונות בזמן אמת בכל נקודה על ההר כמו גם לבקש מסלול מועדף. המסכים יציגו תרגילים וכיצד לבצע אותם כמו גם נתוני גלישה של כל גולש.
מסכים נוזליים הופכים דקים מיום ליום עד שנוכל להשתמש בהם כחלק גרפי של בורדים. לכל בורד יהיה חיבור למחשב וכך כל לקוח יוכל להכניס את הגרפיקה שמתאימה לו ולהחליפה מתי שרק יחפוץ והכל על ידי חיבור USB פשוט.
החליפות שאנחנו לובשים יהפכו נוחות בעיקר הודות למערכות ויסות טמפרטורה שתאפשר לנו לקבוע חום וקור לפי הנוחות. בכל מעיל תהיה מערכת הפעלה שתעביר נתונים לגבי מקום המצאנו בכל זמן נתון, תנאי שלג והיכן כל החברים שלנו נמצאים. המערכת תוכל לפתוח את הביינד בלחיצת כפתור דבר שיבטל את הצורך של גולשי סנובורד להתכופף וגולשי סקי שמנסים לפגוע בעזרת המקל בתושבת שחרור הסקי. בכל מעיל תהיה שליטה על נגני המוסיקה שלנו והאפשרות לשלוח הודעות טקסט כמו גם לענות לסלולרי בקסדה, דבר שקיים כיום בקסדות ה-AUDEX של ברטון ועתיד להתפתח בעשורים הבאים. כל גולש יקבל מידע לפי בקשתו ישירות למערכת האוזניות עימן הוא גולש. בין השאר יוכל לדעת הגולש על סכנות לפניו, התראות מזג אויר כמו גם שעת סגירת הרכבלים באתר.
נעלי הסקי והסנובורד משתכללות בכל עונה אך בעתיד הלא רחוק יוכל כל גולש ללחוץ על כפתור ולקבל נעליים מותאמות אישית שנסגרות בלחיצת כפתור בדיוק לפי מידת הנעל. מערכת הרכיסה תרכוס את הנעלים בלי לפגוע בזרימת הדם ובלי להפעיל נקודות לחץ.
כל גולשי הסקי והסנובורד יחויבו לחבוש קסדות במהלך הגלישה כמו גם גוגלס. משקפי הגלישה, הגוגלס ישאבו את השכלולים מטכנולוגיית מטוסי קרב ויאפשרו לגולש לקבל את כל הנתונים בזמן אמת ישירות אל העינית. כך ידע כל גולש מה הגובה בו הוא נמצא, מהירות הגלישה, היכן נמצא המכשול הבא וכמה מרחק עליו לשמור מחברו שנמצא לפניו בהתאם למהירות בה שניהם גולשים. העדשות יוכלו להחליף את צבען לפי תנאי השמש או לחילופין להפוך למשקף שקוף בעת גלישת לילה.
במהלך הכנת הכתבה העלינו עשרות רעיונות על ציוד מטורף לחלוטין, אתרים מושלגים כל השנה מחוץ לתל-אביב ועד גלישה בירח. ככל שהעלינו יותר רעיונות כך גבר בנו החשק לעלות לגלוש, עם הציוד שלנו, עם כל מה שאנחנו רגילים ואוהבים בספורט הסקי והסנובורד.
העתיד בדרך וכל מה שנותר לנו הוא לחלום על מציאות מגניבה יותר ומעניינת יותר. אתם מוזמנים לחשוב על עוד רעיונות עתידיים אבל כדאי שתעשו את זה בזמן שאתם על הרכבל כי פשוט חבל לבזבז כל רגע במחשבות על העתיד, הוא כבר כאן.

 
צור קשר  |   מי אנחנו  |   שלח לחבר  |   הפוך לדף הבית
© כל הזכויות שמורות לסקי-פס סקי וסנובורד בע"מ
Designed by Studio Arava    ZOD מערכות מידע בע"מ