עמוד הבית
עמוד הבית

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

עמוד הבית
אתרי סקי
ציוד סקי
חוויות גולשים
ביה"ס לסקי
כללי

   וידאו 

   חדשות 

   סקירת אתרי סקי 

   ספקי חופשות סקי 

   לוח יד שניה 

   לינקים 

ראשי > בית ספר לסקי | לגלוש כל הדרך אל ההר - סקיגייד
שתף  
Academy איך לשרוד את ההר

ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, נדמה לנו שהעולם הופך להיות קטן יותר. כל מכשירי הניווט המתקדמים יוצרים את התחושה שהאפשרות היחידה ללכת לאיבוד, היא בתוכנית מציאות כמו "הישרדות". אך עדיין אתרי סקי הם מרחבים פתוחים עצומים וניתן ללכת בהם לאיבוד. בעיקר כאשר מחליטים לגלוש מחוץ לתחום הגלישה המסומן. חשוב לציין שמקרים אלו נדירים וכדי שזה לא יקרה לכם, אל תשכחו לקחת את הפלאפון שלכם, כולל המספר של בית המלון בו אתם שוהים. בנוסף אל תגלשו למקומות שאתם לא רואים שמישהו אחר גלש בהם ונסו להימנע מלצאת למסלולים ארוכים בשעה מאוחרת. במידה שבכל זאת הלכתם לאיבוד, הנה מספר טיפים שיעזרו לכם לשרוד.
1.חשוב קודם כל להפעיל שיקול דעת ראשוני, כלומר להבין מבחינת הזמנים, מתי נראה לכם שיבואו לחלץ אתכם. אם נדמה לכם שמשלחת חילוץ, רחוקה מלהגיע, אז כדאי להשתמש בטיפים הבאים. אם משלחת חילוץ זה עניין של דקות פשוט חכו במקום בסבלנות.
2.תנסו להיות בולטים בשלג, ניתן להכין דגלים מבגדים צבעוניים שישמשו כאיתות שמישהו נמצא שם. רצוי להכין X גדול בשלג שיסמן את מיקומכם, כמו שעושים בכל סרט הישרדות אפשרי. עוד אפשרות לסימון היא לאסוף קצת עצים ולהדליק מדורה, זהו גם מקור לחום וגם סימן שנראה למרחקים. תדאגו לשמור על הסימנים שבניתם, אם זה דגל או כל דבר אחר, כאשר הם מתכסים בשלג הסירו אותו. דברים שמכוסים בלבן לא רואים מרחוק.
3.לפני שאתם יוצאים לגלוש, רצוי להצטייד במספר חטיפי אנרגיה, לכל צרה שלא תבוא. החטיפים האלה קלים לנשיאה ומספקים כמות קלוריות רבה, שתעזור לגוף לשמור על רמת אנרגיה גבוהה. כמו כן עוד פריט קטן ושימושי שרצוי להצטייד בו לפני הגלישה הוא מצית.
4.מקומות גבוהים מתאפיינים בקור, רוח וחוסר חמצן. לכן נסו לרדת בגובה כמה שניתן כדי שתוכלו לשמור על עצמכם חמים לאורך זמן.
5.כדי לבנות לעצמכם מחסה בזמן שאתם מחכים, פשוט צריך לחפור בשלג וליצור מערה קטנה. מערה שכזאת שומרת על החום וגם מגינה מפגעי מזג האוויר החיצוניים. ניתן להיעזר במגלשיים או בסנובורד שלכם. אם לאסקימואים זה עובד, אין סיבה שאתם לא תצליחו. אפשרות נוספת, היא לנסות ולמצוא מחסה כדוגמת אסמים המפוזרים בשטחים הפתוחים בסביבת אתרי הגלישה או מקלטים המפוזרים לטובת מטפסי הרים.
6.לפעמים נעשה קצת חם במהלך היום, חשוב לא להשאיר את המעיל שלכם מאחור. אף פעם אי אפשר לדעת איך מזג האוויר ישתנה בהמשך היום ובייחוד בלילה.
7.אם אתם מחכים הרבה זמן ואין סימן לעזרה, נסו לטפס קצת למקום גבוה. אם מזג האוויר בהיר, אולי תזהו מקום מוכר. אבל תיזהרו לא ללכת רחוק מדי, אנחנו בדרך כלל נוטים להשלות את עצמנו, שהעזרה נמצאת בדיוק מעבר לרכס הבא וכך אנו מתישים את גופנו.
8.שלג למרבה הפלא הוא מקור מים חיוני ביותר. חשוב לשמור על עצמנו מהתייבשות, מכיוון שאז הרבה יותר קשה לשמור על חום הגוף. השלג שם פשוט נצלו אותו. אם יש לכם בקבוק מלאו אותו בשלג וחכו שיימס. אם אין לכם בקבוק אפשר לאכול את השלג, זה אולי לא הכי נעים אבל זה עדיף על התייבשות.
9.טיפ אחרון ואולי הכי חשוב. הסיבה השכיחה ביותר לעיכוב בחילוץ היא בגלל שלא אמרנו לאף אחד לאן אנחנו הולכים. חשוב ליידע מישהו לאן אנחנו הולכים ומתי אנחנו אמורים לחזור, כך שאם יקרה משהו אותו אדם, יוכל להזעיק עזרה. דבר זה חשוב במיוחד אם אתם הולכים למקום קצת פחות שגרתי ופחות מאוכלס.

הכתבה ממגזין "מכור ללבן" מס 12 של סקי-פס, לקבלת המגזין בחינם לחץ כאן:http://www.skipass.co.il/White_register.asp


 

 
צור קשר  |   מי אנחנו  |   שלח לחבר  |   הפוך לדף הבית
© כל הזכויות שמורות לסקי-פס סקי וסנובורד בע"מ
Designed by Studio Arava    ZOD מערכות מידע בע"מ