עמוד הבית
עמוד הבית

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

עמוד הבית
אתרי סקי
ציוד סקי
חוויות גולשים
ביה"ס לסקי
כללי

   וידאו 

   חדשות 

   סקירת אתרי סקי 

   ספקי חופשות סקי 

   לוח יד שניה 

   לינקים 

ראשי > חוויות גולשי סקי
שתף  
Adventures חופשה חלומית

נו איך הפרסומת שלהם הולכת? "החבילות של הקלאב כשהכל ארוז ומוכן, רק נותר לשלם במזומן?''. סליחה, רגע, אני מתבלבל, זה  "חיוכים, אהבות , גבינות  מסריחות והרבה הרבה נשיקות, רק קלאב!". לא לא לא. עכשיו אני נזכר, המנגינה אחרת לגמרי. "קלאב, החויה האלפית בפיסגה, אנו נדאג לכך שכיסך ירוקן מכל מעמסה".

אני זוכר כאתמול שלשום את המקצב הקופצני של הפרסומת, את קולו של הקרין בעל קול הבס הסמכותי שקבע שאם לא אתקשר תכף ומיד ואזמין שבוע סקי במחיר מגוחך, אותר על הזדמנות כדאית, חד פעמית ומשתלמת.
הראש לא אפשר לי לחזור על אותה טעות, על הרגשה של החמצה של משהו טוב, שקרתה לי לא מזמן, לפני יומים, כאשר גיליתי שאיבדתי  את הטלפון של מיטל, לכן, הרגשתי כי הכרח הוא לי להתקשר למספר של הקלאב. הזמנתי מקום לי ולשני חברים. שבוע לאחר מכן הינו על הטיסה, משתכרים במטוס מין אדום ומצפים בכיליון עינים לחופשה חלומית, של חופש, של פעם בחים ובמחיר שאסור להחמיץ. "חופשה של קלאב" חזר ואמר הקול  שהדהד לי עדין בראש.

תחנה ראשונה-שדה תעופה, ז'נבה
אני, נדב א.ק.א "סמוקפרי" ואלון א.ק.א "הבי-דרינקר" נוחתים בז'נבה, מנסים לכת ישר לעבר המזודות והציוד. אחרי צעדה שנדמה שנמשכה יותר זמן מצעדת הגלבוע המתנו מיוזעים ומתנשפים לכבודה (ואנחנו אמורים להיות בכושר לסקי!).
המתנו כארבעים דקות בהן העלנו כל השערה אפשרית איפה ועל ידי מי נגנב הציוד. "הנער שמעביר את הציוד מהמטוס דפק לנו את הבורדים" טען נדב. "הבורדים בכל נשכחו בארץ הקדושה" השיב אלון ביאוש. "זה בטוח שויצרי עם פנים חתומות, שעכשיו כבר צוחק בדרך לאלפים על חשבונו" זעקתי בקול בכיני.
בעוד אנו מתוכחים מי מאיתנו אשם בקארמה הרעה הגיעה הכבודה, נוצת וקוסמת לנו מאין פעם.

תחנה שניה-לזרק,צרפת
מגיעים לקלאב. אנו זוכים לקבלת אורחים שלא היתה מבישת את המלוכה האריסטוקרטית האנגלית. כולם שמחים ומאושרים בואנו. אנו מרגישים רצוים ואהובים. נראה כי זכינו למעמד של סלבריטאים כי פתאום הרעיון שנסחוב בעצמנו את המזודות נתפס כשערוריתי. צות הג'י-אוז חברותים וידידותים, כמעט יותר מדי. אנו מכריזים בטחה שאחד מחברי המשלחת האצילית-אריסטוקרטית לבטח יסים את אחד הערבים עם מישהי מהמארחות השיכות לצות הג'י.אוז  "יאלה, כאלה חיכניות, הן בטוח רוצות משהו" אומר נדב.

יום ראשון
השכמנו מוקדם בצפיה לתנאים מושלמים. "יש לנו רק שבוע, שישה ימי גלישה נטו, אין לנו זמן לחארטה ולמשחקים, הגורל חיב לסדר לנו תנאים מושלמים" אמר אלון. "אל דאגה זה כלול במחיר, מעבר לעסקה עם הקלאב, תיקשרתי עם האדון למעלה לפני הנסיעה" הבטחתי לחברי.
עדכון להמשך היום כפי שנכתב באנגלית קלוקלת בלוח המודעות של הקלאב:
תנאי גלישה איומים בשל סערה עזה, רמת הסיכון הגבוה ביותר למפולות שלגים. תשארו בקלאב. את המשך היום בילינו בהזלת ריר לעבר המארחות הג'י.אוז, במשחקי ש-בש אינסופים ועד הגעה לכמעט פרפור מעודף שתית קפה. נו טוב, נותרו 5 ימים. זה גם משהו.

יום שני
מבט ראשון, לפני צחצוח השינים, אל עבר סערת השלג המתחולת בחוץ. מישהו משחק איתנו משחקים ואף אחד מחברי המשלחת אינו מרוצה.
כילדים מחונכים ומושמעים, המכירים בחשיבות של 'ארוחת בוקר הארוחה החשובה ביותר של היום', ישבנו בחדר האוכל מדוכאים באשר להמשך היום. החלטנו להיפרד לאותו יום, גם כה כבר ראינו יותר מדי אחד את השני.
נפגש בש.ב.א בערב?" שאל אלון,"נפגש לארוחת ערב אתה מתכון?" תה נדב, "לא מש לא" צוחק אלון "יש לי הערב פגישה משולשת  עם שלג בנות ואלכוהול".

יום שלישי
 איזו אהבה, איזו אחדות, איזו שלוה. איזו אוירה של שנות השישים של כולם עם כולם. חיוכים, פלרטוטים, תחושת אובדן חושים ומשיכה.  ביני לבין ג'י.או העונה לשם ז'קלין עתיד להתרחש רומן, היא פשוט עוד לא יודעת על זה. מסתבר שנקבות (סליחה, העלמות) הצרפתיות אוהבות לשחק את משחק ה'קשה להשגה'. עד לנקודה זו לא הצלחתי להתקדם איתה מעבר לשיחה סתמית של 'אהלן , איך את מרגישה היום?' או 'איזה מזל רע, סערה נוראית'. אך, אני עוד אמצא את המפתח ליבה של ז'קלין, או לחילופין, את המפתח לחדרה. היא לא מבינה שנותרו רק עוד שלושה ימים ואני מלא מרץ ואנרגיה כי סנובורד אני לא עושה?

יום רביעי 
פשוט לבכות. אם חשבנו שהתנאים לא יכולים להיות יותר גרועים, טעינו.
מסתבר שיתרון חשוב בלהיות תושב צרפת הוא, שאם אתה באמצע שבוע סקי מזופת ותנאי מזג האויר אינם מאפשרים גלישה, אתה יכול להקדיש בדיוק שניה לקל את המצב ואז לקחת את המכונית, לעשות יו-טרן ולשוב לעירתך ולשגרה. כך עשו כמה חברים וחברות שהכרנו. לבסוף, נשארנו עם מכון גריאטרי של בני 60 שנהנו מהוית הקלאב כשלעצמה. הויה שבה השלג משמש רק כתפאורה, כשומר מסך פסטורלי. בסך הכל, אני מבין אותם, את הישישים (סליחה, בעלי הניסיון והתבונה בחים) מה יותר טוב מברנדי, סיגר, ספר טוב ותנור חימום וכל זאת אחרי ארוחה דשנה? מי צריך את כל התעסקות עם השלג הקר הזה?

יום חמישי
לעובדה שלא אגלוש במשך השבוע כבר הסתגלתי, גם לעובדה כי אין מה לעשות בנדון וכי יד גורל חזקה התאכזרה אלי. רק עם דבר אחד אני מסרב להשלים: לקביעה כי ז'קלין ידידותית איתי כי זה חלק מתפקידה, כי על כך משלמים לה. זה מגוחך לחשוב שאני כל כך עיור!
"נועם, אתה הית מרגיש חשמל וזרמים באויר, גם אם סוסה שודית היתה מסתכלת לעברך" נדב קבע. "רגע רגע, מה עם כל השיחות העמוקות? תחומי הענין המשותפים? לא ראיתי מישהו מכם משוח עמה באריכות כמוני!" זעקתי."נועם אתה יודע למה זה: אתה היחיד שדובר צרפתית".

יום שישי
הסערה לא שקטה במשך כל השבוע. מכירים את המתנות המעפנות, כאלה שאתה מנער ורואה שלג יורד ברכות על בית, עץ אשוח ומחסן וכתוב בתחתית 'מרי כריסמס'? ובכן כך הרגשנו רק בלי מרי ובלי שום תחושה של קריסמס.
במקרה שלנו הינו כלואים בתוך הבית הזה והשלג לא ירד ברכות, אלא סער על הארץ. יותר גרוע מכך, הוא גם לא הפסיק לרדת.
במרפסת הצטבר 4 מטר שלג מאז שהגענו ושמענו כי שבוע זועתי שכזה לא נראה בצרפת מזה שנים. התנחמנו בזה שלפחות לא צריך לארוז, הציוד לא פורק כל.

חזרה-שדה תעופה, ז'נבה
אז כפי שבטח שיערתם לא השגתי את המפתח לז'קלין, לא ליבה ולא לחדרה. הבחורות הצרפתיות האלה כה קשוחות, כה מושכות. גר. הגענו לשדה התעופה ותמהנו מי החליט לשים אותנו לקלס שם למעלה. שלושה חברים כלואים בקלאב עם בני 60, אפילו אני צוחק מזה.
"ארזתם לבד ואיפה?" שאלה באסרטיביות אחראית הביטחון של אל-על, התבישתי להשיב לה שבארץ.

ישראל-פאב מקומי
מסתבר שהחרמון הספיק להתכסות בשלג ונראה כי העונה השנה תהיה מבטיחה. כמובן,טפו טפו טפו בלי עין הרע בארץ המשוגעת הזו. בכל מקרה, במבט לאחור, קשה לבכות על חופשה רוית אלכוהול, צחוקים, דיונים פילוסופים (על משהו הינו צריכים לחשוב מעבר לבנות) ואוכל מגון. היה שוה את המחיר?
בעת כתיבת שורות אלו אני בטוח שכן.
מצד שני אני לא רוצה לראות כמה מינוס יש לי בנק בגל החופשה. נו טוב, רק מספרים.

נועם גנאל – כתב מגזין "אדרנלין"


 

 
צור קשר  |   מי אנחנו  |   שלח לחבר  |   הפוך לדף הבית
© כל הזכויות שמורות לסקי-פס סקי וסנובורד בע"מ
Designed by Studio Arava    ZOD מערכות מידע בע"מ