עמוד הבית
עמוד הבית

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

עמוד הבית
אתרי סקי
ציוד סקי
חוויות גולשים
ביה"ס לסקי
כללי

   וידאו 

   חדשות 

   סקירת אתרי סקי 

   ספקי חופשות סקי 

   לוח יד שניה 

   לינקים 

ראשי > חוויות גולשי סקי
שתף  
Adventures ניו זילנד גן העדן האבוד

גן עדן לא נמצא למעלה חברים. הוא נמצא מש כאן, או יותר נכון בקצה המפה שלכם. יש שיקראו למקום ניו-זילנד ויש שכמותי שיקראו לו גן עדן לגולשי סנובורד. כמו רובכם גם אני התחלתי להתאהב בספורט דוקא בארצנו החמימה בחרמון לפני מספר שנים. המרדף אחרי השלג לקח אותי לקרחונים בצרפת באמצע חודש אוגוסט ולהבנה שלספורט הזה מתמכרים. כמו כל התמכרות רגילה גם את זו צריך לספק וכך מצאתי את עצמי מעביר עונה שלמה בגן עדן.

יצאתי לטיול אחרי שירותי הצבאי במטרה לטיל כמו כולם אבל ידעתי שאם המזל ישחק אני יזכה לגלוש בשלג הבתולי והמפנק שנמצא הכי קרוב לאנטארטיקה.
בחצי הכדור הדרומי השלג מגיע ביוני וניו-זילנד זוכה להרבה מנו. בחרתי להתמקם באי הדרומי שם קים מבחר אתרים גדול יותר ואוירה צעירה. הגעתי לעירה בשם קוינסטאון ושם נכנסתי לחדר בהוסטל לצעירים. מדהים איך כל הישראלים נעלמו עם השמש ועברו לתאילנד. בהוסטל זכיתי להכיר גולשים מכל העולם, חלקם חובנים וחלקם מקצוענים שבאים להתאמן לקראת החורף שלנו.
אין דבר יותר מספק אחרי שישה חודשים של לארוז ולפרוק תיק כל יום מלהגיע למקום ולהתנחל בו לתקופה. פתאום הרחובות מרגישים כמו הבית, הפאב המקומי הופך להיות גם שלך והחברים הופכים מעין חברים קבועים. הגעתי עם רכב משלי, ציוד שנשלח מארץ הקודש וסקי-פס עונתי שנקנה בקניה מוקדמת אי-שם בקיץ (מרץ זה קיץ במקרה הזה).

כמובטח בכל שנה, האתרים נפתחים בראשון ליוני גם אם אין שלג. למזלי התותחים עבדו לא הפסקה שלושה ימים וזכינו לדאמפ רציני בלילה לפני. הבוקר הגיע וכל העירה על הרגלים, שירות ביציאה מהכביש הראשי וכולם בדרך לגלוש על הפאודר הטרי. אני לא יודע איך לתאר את האושר שחויתי שם למעלה בנוף היפה ביותר בעולם. שמים כחולים ושמש עדינה מברכים את הפסגות המושלגות לבוקר טוב והדשא למטה נראה מדהים בהשתקפות על האגם.
כעת נותר דבר אחד, לסים את הבירה (השעה 8 בוקר), לבדוק את הציוד ולצאת לדרך.
אני תמיד שומע את הלקוחות בחנות אומרים שבוע זה לא מספיק, אז תדעו שגם שלושה חודשים לא מספיקים בשביל למצות את חוית הסנובורד. אחרי ארבעה אתרים, שעות של גלישה ושיעורי חים כואבים בסנופארק, אתם תגלו שאם היה רק עוד יום אולי ה-360 שלכם היה מושלם. גלשתי בעונה הטובה ביותר מזה שנים שזכו לה הקיוים (כינוי למקומים על שם ציפור), בלילה שלג ובוקר שמש. חי הלילה הם הרפתקאה ומה יותר טוב מלגור עם אנשים שנושמים שלג כמונו? לגלוש עם האנשים האלה.
זכיתי לגלוש ולנסות כ-50 בורדים שונים, למוד תרגילים ולשפר טכניקה. דמינו את הסיטואציה הבאה: 7 בוקר, הכל מושלג, המקפצה מוכנה וכעשרה גולשים מנסים להרשים אחד את השני ברילים מטורפים על ג המכונית שלי. נשמע לכם סוריאליסטי?
הנה כמה פרטים כלים שכדאי לדעת:
ניתן לרכוש סקי פס עונתי לפני העונה (עד אפריל לערך) ולשלם כרבע מחיר. הסקיפ פס מכסה ארבעה אתרים שכולם באי הדרומי ושנים נמצאים מאוד קרוב לעירה. אתר שלישי גדול יחסית ומוקם קרוב לעיר הגדולה כריסטצ'רץ'. הרביעי נמצא ביניהם והוא אתר קטן בעל טי בר אחד, מתאים לגולשים שמחפשים טיפוס וחויה אחרת של גלישה.
מרבית האתרים הם קטנים ומחיבים רכב כדי להגיע. היתרון הגדול הוא בשלג, ברגע שיש מספיק, המסלולים נעלמים וניתן לגלוש בכל מקום. לכל אתר קטן יש פיפ ופארק קטו כה שאף פעם לא משעמם. תמיד אפשר לת איזה רוד טריפ קטן ולהגיע לאתרים ליד. חלקם מיועדים לגולשי סנובורד ובנוים כפארקים גדולים.

חי הלילה מפנקים ואם אתם לא קטנונים לגבי המוסיקה (הרבה פופ), אוהבים לשתות ולהכיר אנשים, אתם תאהבו במקום.
חברים, תזכרו שאין עוד מקום כזה בעולם, זול מפנק ומלא בשלג.
ברוכים הבאים לגן-עדן ותזכרו, אני המלאך השומר שלח אתכם לשם.

מאת : ניר זברו
 

 

 
צור קשר  |   מי אנחנו  |   שלח לחבר  |   הפוך לדף הבית
© כל הזכויות שמורות לסקי-פס סקי וסנובורד בע"מ
Designed by Studio Arava    ZOD מערכות מידע בע"מ