עמוד הבית
עמוד הבית

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

עמוד הבית
אתרי סקי
ציוד סקי
חוויות גולשים
ביה"ס לסקי
כללי

   וידאו 

   חדשות 

   סקירת אתרי סקי 

   ספקי חופשות סקי 

   לוח יד שניה 

   לינקים 

ראשי > בית ספר לסקי | לגלוש כל הדרך אל ההר - סקיגייד
שתף  
Academy איך בוחרים מעיל סקי

מעיל סקי הוא אחד הפריטים החשובים בבניית סט הביגוד לחופשות סקי מהנות, חמימות  ויבשות.
 אנו נבחן את התאמתם של מעילים לגולש לפי כמה פרמטרים ונעבור על הדרך בה עליכם לבחור את המעיל המתאים ביותר לצורכיכם.
 
איכות כללית
זהו הפרמטר החשוב ביותר לרובם המכריע של הגולשים (למרות שהנטיה היא לבחון את רמות האטימות והאבזורים קודם לכן). איכות הבד, תחושת המגע שלו, איכות החומרים המבודדים, עמידותם ואיכות ההרכבה/תפירה, הרוכסנים והכפתורים הם אלו שיקבעו עד כמה תהיו מרוצים מהרגע הראשון ולהרבה שנים קדימה, והרבה יותר מכל פרמטר אחר.
לכן געו במוצר, לבשו אותו, והבינו את איכותו, דעו כי המחיר הוא ביחס ישיר לאיכות הבדים והתפירה יותר מכל פרמטר אחר והרבה יותר מאטימותו.

אנו ממליצים - למדוד מספר מעילים של מותגים שונים. מומלץ להתחיל ממותגים עממיים יותר, שאינם מתמחים בסקי בהכרח, ואז לעבור למותגים מובילים - למרות שמדובר במעילי סקי בעלי גזרה ועיצוב דומה, התחושה על הגוף תהיה שונה לחלוטין. מובן שכדי להשוות בין המותגים השונים צריך להגיע למקום שאכן מציע מלאי רחב ומגוון של מעילים בכל רמות הגימור השונות. חשוב לזכור כי הבדל בין מעיל "סביר" לבין מעיל סקי "טוב מאוד" הוא לא גדול מאוד מבחינה כספית, כך שאין סיבה לא לרכוש מעיל טוב בהנחה שהוא ילווה אתכם לא מעט שנים.
 
המותג
ישנם מאות מותגים בשוק הסקי, חלקם מיועדים לקהל החובבן וחלקם לגולש המקצועי, חוק פשוט הוא שביגוד של חברה המתמחה בסקי, שורשיה בסקי ומרב המיקוד שלה והמוניטין שלה מגיע מסקי יתן ברוב המקרים מוצר מוקפד, איכותי ומתקדם יותר.

אנו ממליצים - רכשו מעיל של חברה מתמחה בסקי ולא של חברה "כלבויניקית" שעושה על הדרך גם ביגוד סקי, בין יצור סנדלים לאוהלי חוף. אתם תקבלו מוצר טוב יותר, תיהנו יותר ותשמרו על המעיל יותר שנים. יש להימנע מלרכוש ביגוד של מותגים לא מוכרים או של זיופים למיניהם - קל למצוא באינטרנט או אצל רוכלים בשווקים במזרח ביגוד "סקי" במחירים מפתים, אך כמובן שבהמשך אתם תגיעו להר ובמינוס 2 מעלות תקללו את היום שהתפתיתם לעסקה המפוקפקת, וכמובן מיד תרוצו לחנות באתר הסקי שם יגבו מכם מחיר גבוה מאוד על מעיל חדש.

אטימות
כיוון שקל מאוד להבחין בכיתוב המציין את רמת האטימות המוצהרת על תווית המעיל, ישנה נטייה לגולשים בתחילת דרכם לבחור את המעיל לפי מדד זה בלבד. הבעייתיות בכך היא משולשת:
א -  ישנן מאות חברות שמייצרות מעילי סקי, רובן הגדול אינן מתמחות בכך ואין להן את הכלים או הרצון לבדוק בפועל את רמת האטימות שהמפעלים הסינים מייצרים בפועל את הבגדים – ולכן בימינו מעיל שכתוב על התגית שלו 10,000 מ"מ, לא בהכרח יספק לגולש את רמת האטימות הזו. יותר מכך- בעולם מסתובבים מגוון רחב של חיקויים/ זיופים של חברות ידועות וגם עליהם כתובות רמות אטימות גבוהות למרות שבפועל אינם אטומים כלל.
ב - רמת האטימות היא רק אחד מהפרמטרים ולא החשוב ביותר ברכישת מעיל ולכן אל תתפסו לפרמטר זה ואל תקנו לו חשיבות אלוהית, לרוב הגולשים מספיקה רמת אטימות בינונית כיוון שהם אינם גולשים לעולם בתנאים קיצוניים במיוחד.
ג -  רמת האטימות אינה בהכרח מדד לרמת המחיר של המעיל. בדומה למדידת כוחות סוס ברכבים, זהו רק רכיב נוסף בתוך מכלול שלם הקובע את המחיר- כמו שניתן למצוא רכב בעל 150 כוחות סוס במחיר של 100,000 ₪, אך ניתן למצוא רכב בעל אותו הספק מנוע במחיר כפול, כך גם במעילים- דבר המלמד על החשיבות המשנית של רמת האטימות בתוך מכלול הגורמים שבסופו של דבר מובילים למחיר המעיל.
 
אנו ממליצים - לרכוש מעיל מחברה מוכרת אשר מתמחה בסקי, ולרכוש מחנות מתמחה שיכולה לתת לך ביטחון וגיבוי שהמוצר שרכשת יותאם לצרכיך, יעמוד בציפיות וישמור עליך יבש בתנאים בהם אתה גולש.
 
גזרה ומראה
 ישנן גזרות רבות למעילים, חלקן יתאימו למבנה גוף אחד ואחרות לאחר, חלקן ישדרו מראה כזה או אחר, ישנן גזרות שמבחינה פונקציונלית מתאימות יותר לגולשי פריסטייל וכאלו שיותר מתאימות לפרירייד וכמובן ישנן הגזרות ה"קלאסיות" לקהל היותר שמרן והפחות עדכני.
חשוב לזכור כי מעיל הסקי בא לשרת אתכם בעיקר בחופשת הסקי- וזה בדיוק הזמן המתאים "להתפרע" עם העיצוב והגזרה, ולא להראות על ההר כפי שאתם נראים ביום-יום. חברות ביגוד הסקי הבינו מזמן כבר שהשילובים הקלאסיים של מעיל כחול או אדום עם מכנס שחור בגזרות שמרניות, לא מתאימות יותר לקהל גדול של גולשים, שגם הגיל הממוצע שלהם יורד לאורך השנים, ולכן אותן חברות מציעות בכל חורף מספר קולקציות מתקדמות יותר מבחינה אופנתית, עם גזרות צעירות יותר ומעודכנות יותר, וכדאי מאוד לעשות בדיקה מקדימה של מספר גזרות וצבעים לפני שבוחרים את המעיל והמכנס שהולכים ללוות אתכם בשנים הקרובות על ההר בחורף.
 
אנו ממליצים - בעת הבחירה להתייעץ עם מוכר מנוסה שיוכל לבחון את התאמת הגזרה לגופך ולסגנון הגלישה שלך. היו מודעים לאופנות הרבות ולצבעים העדכניים והכי חשוב - בחרו במעיל שתיהנו ללבוש במשך שנים רבות, חבל שתגיעו להר עם מעיל חדש ותגלו שהוא מעוצב לפי אופנת חורף 84, ככל הנראה תרצו להחליף אותו מהר מאוד וקניה כפולה היא קניה יקרה.
 
אבזורים
האבזורים במעילי הסקי הם רבים ומגוונים- לחלקם תפקידים פונקציונליים חשובים בגלישה, וחלקם נמצאים שם בגדר מותרות. בין שלל האבזורים המקובלים אפשר להזכיר חגורת פאודר, כיס פנימי מרושת לגוגלס, אוורורים, כיס יעודי לסקי-פס, מערכת רקו לאיתור, רוכסנים בעלי כיסוי סיליקון לאטימות למים, פרוות לחימום, כיס יעודי לנגן מוסיקה עם יציאה לאוזניות, כיס לכובע סערה, מגבון לניקוי הגוגלס ועוד ועוד ועוד.כאשר בוחרים מעיל חשוב לבחור במעיל עם אבזורים שמתאימים לכם.
 
אנו ממליצים לבחור במעיל עם האבזורים שמתאימים לכם, ושבאמת ישמשו אתכם ולא יהיו סתם גימיק שאינו מוסיף דבר.
 
מחיר
כמובן שהשמיים הם הגבול ונכון שתוכלו למצוא גם מעילים עם קריסטלים של סברובסקי ביותר מ 10,000 יורו, אבל לרובנו המכריע זה לא מדבר, מעיל סקי טוב שישרת אותנו שנים רבות אינו סיפור יקר, העיקרון הוא לרכוש מעיל לפי הצרכים שלכם וכזה שילווה אתכם שנים רבות. רוב מעילי הסקי הטובים נעים בין 200 ל 350 יורו באירופה ובהתאמה בין 1,000 ל 1,700 ש"ח בישראל, הרמות הגבוהות יותר יגיעו גם עד 3,500 שח ואף למעלה מזה והרמות הנמוכות יתחילו באזור ה 600 שח, אך רובם של גולשי הסקי ימנעו מרכישה של מוצר נחות כיוון שבכל זאת אתם גולשים בתנאי מזג אוויר לא פשוטים ואם ב 6 שנות גלישה תוציאו על החופשה עצמה מינימום של 35,000 שח אז עוד 400 ש"ח לא ממש ישנו לכם בחשבון הבנק וישנו מאוד על ההר.

אנו ממליצים -קנו את המעיל שאתם רוצים, הבדלים של כמה מאות שקלים לפה או לפה לא ישנו לכם בפרספקטיבה של שימוש ממוצע של 7 שנים במעיל. עדיף לרכוש מעיל לפי צורכיכם פעם אחת מלרכוש מציאה ולאחר שנתיים לרכוש שוב מעיל חדש.

עד כאן היה החלק האובייקטיבי- וכעת, לחלק הפרסומי...
בסקי-פס, אנו מתמחים כבר 37 שנים בדבר אחד ויחיד- התאמת ציוד סקי וסנובורד לגולשים הישראלים.
הידע והנסיון שצברנו לאורך השנים, כמו גם העובדה שאנו היבואנים ורשת החנויות הגדולה בשוק בישראל, שמאגדת תחת קורת גג אחת אין ספור מותגים מובילים, בכל רמות המחיר (כל עוד הם עומדים בסטנדרטים המחמירים שלנו, המאפשרים לנו לתת לכל מעיל שנמכר בחנות שירות תיקונים חינם לכל החיים!!), יאפשר לכל אחד למצוא את מבוקשו במקום אחד. לאחר שתתרשמו מהמבחר העצום של מעילי הסקי והעזרה המקצועית שתקבלו מאיתנו, יהיה לכם קל מאוד לקבל את ההחלטה הנכונה, כפי שעשו עשרות אלפי גולשי סקי לפניכם, מאז שנת 1975...

לקולקציית המעילים הגדולה והמעודכנת בישראל הכנסו לאתר סקי-פס: www.skipass.co.il
 

 

 
צור קשר  |   מי אנחנו  |   שלח לחבר  |   הפוך לדף הבית
© כל הזכויות שמורות לסקי-פס סקי וסנובורד בע"מ
Designed by Studio Arava    ZOD מערכות מידע בע"מ