עמוד הבית
עמוד הבית

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

עמוד הבית
אתרי סקי
ציוד סקי
חוויות גולשים
ביה"ס לסקי
כללי

   וידאו 

   חדשות 

   סקירת אתרי סקי 

   ספקי חופשות סקי 

   לוח יד שניה 

   לינקים 

ראשי > חוויות גולשי סקי
שתף  
Adventures פרני בריטיש קולומביה- ממלכת הפאודר

מאת: רמי דורות, נבחרת סקי-פס

פאודר פאודר פאודר פאודר. בריטיש קולומביה- אזור זה הנמצא בקנדה מכיל את השלג הטוב ביותר בעולם. ה"שמפיין פאודר" של BC מפורסם בכל העולם כשלג הרך, הקל, והכיפי ביותר שקיים.
בלב האזור, כשש שעות נסיעה מקאלגארי וכאחת עשרה שעות מוונקובר (חלקה הדרום מערבי של קנדה, מעט מעל ארה"ב), ממוקמת העיירה הציורית "פרני".
האתר של העיירה הינו אתר שבהגדרתו הוא לגולשים מתקדמים ומעלה, אך גם גולשים מתחילים ימצאו בו לא מעט תעסוקה.
אקדים ואומר שמי שמחפש הרפתקת פריסטייל, עליו למצוא מקום אחר לנסוע אליו כדוגמת וויסטלר. פרני הינו אתר לפרירייד, בעל פארק קטן שמכיל רק ריילים ובוקסים.

נתחיל בעובדה שאחרי סופה אף חתול לא יעבור על המדרונות, וכל המדרונות יישארו בתוליים ויפים.
נמשיך בעובדה שהמסלולים השחורים הם לא בדיוק מסלולים אלא הגדרה של אזורים. זה יפה ונחמד מבחינה ביטוחית, אבל אם אתם לא בטוחים ביכולת הגלישה שלכם באוף-פיסט, אל תיכנסו אליהם. ישנם אזורים באתר שמוגדרים כאיזורים שאסור ליפול בהם (באמת! יש שלטים שאומרים NO FALL ZONE), או איזורים שהכניסה אליהם היא רק עם מדריך מוסמך או לאחר שתעברו קורס מפולות בסיסי.

לאחר כל האזהרות הללו, הגיע הזמן לדבר על הכיף שהאתר הזה נותן:
דבר ראשון, פאודר. המון המון פאודר. שלג שמגיע לכם עד לגובה הפטמות, פייס שוטס בכל סיבוב, צוקים קטנים-גדולים-ענקיים ויום אחד בעונה שהוא תחליף חג הפורים המקומי. HOT DOG DAY  הינו יום חג בעיירה, שבו כל הגולשים מתלבשים בסגנון גולשי שנות השבעים והשמונים, ממלאים את התיק בפחיות בירה, ועולים אל נקודה סודית בהר בה יש מסיבה גדולה. האירוע הזה מתרחש במרץ, ולא כדאי להחמיץ אותו.
אציין גם שתחרות בסבב אליפות קנדה בפרי-רייד (לסקיירים) מתקיימת כל שנה באתר (נמשכת על פני 4 ימים).
כמו כן, ניתן לעשות הלי-סקי או CAT SKI (חתול שלג שלוקח ממקום למקום על ההרים באזור) באזור האתר, ותמצאו על כך עוד פרטים בעיירה עצמה.
לאתר יש מספר מלונות ובתי הארחה שצמודים אליו, אבל רוב האנשים גרים בעיירה המרוחקת כרבע שעה נסיעה מהאתר עצמו. יש אוטובוס גולשים (5 דולר), אבל אין גם שום בעיה לתפוס טרמפים.

העיירה עצמה שוקקת חיים, מלאה פאבים ומסיבות בבתים פרטיים.
לאתר יש 9 רכבלים בסה"כ, אבל תסמכו עליי שגם לאחר עונה שלמה שם, אני עדיין לא מכיר את כולו למרות גודלו הלא מרשים על הנייר. אוסיף ואומר שאפשרויות הבק-קאנטרי (גלישה מחוץ לתחומי האתר) אינן מוגבלות, אך יש לנקוט בזהירות רבה, מכיוון שאנשים נהרגים במפולות באזור כל שנה.
כמעט ואין תורים באתר (רכבלים מאוד מהירים), אך בימים שלאחר סופות גדולות (25 ס"מ שלג טרי ומעלה) כל העיירה נסגרת וכולם עולים לגלוש (ויש די הרבה ימים כאלו).

לסיכומו של עניין, זהו אתר שמתאים לחובבי הפרירייד בעיקר, ואנשים שירצו יותר לראות ולהראות מומלץ כי יחפשו את מזלם באתרים אחרים בצפון אמריקה או אירופה. פרני הינו אתר לגולשים בראש ובראשונה, ורק אחרי זה לבליינים.
מומלץ בחום להגיע ולהנות, אני יודע שאני מאוד נהניתי...
אתר האינטרנט של האתר: www.skifernie.com

 
צור קשר  |   מי אנחנו  |   שלח לחבר  |   הפוך לדף הבית
© כל הזכויות שמורות לסקי-פס סקי וסנובורד בע"מ
Designed by Studio Arava    ZOD מערכות מידע בע"מ